loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Digital Operating Platform - czy to rewolucja w systemach ERP?
nav24 - microsft dynamics 365 business centralOstatnie lata przyniosły wiele zmian w sposobie postrzegania biznesu, przyspieszając rozwój innowacji i zmieniając nasze podejście do pracy. Dostawcy narzędzi IT skoncentrowali się na rozwiązaniach chmurowych. Z kolei pracownicy coraz mocniej myślą o tym, jak, kiedy i gdzie pracują. To przyspieszenie ma również wpływ na systemy ERP, które przechodzą obecnie ewolucję, a może nawet rewolucję.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Zmiana podejścia do prowadzenia biznesu

Zmiana w podejściu do prowadzenia biznesu jest koniecznością. Koszty przestają być głównym czynnikiem decyzyjnym, a kluczowa staje się efektywność. Systemy informatyczne muszą ewoluować, aby wspierać nowoczesne przedsiębiorstwa i nadążać za zmianami. Wykorzystywanie przestarzałych rozwiązań ERP może spowodować, że firma zostanie daleko w tyle za konkurencją.

Czynniki wpływające na konieczność modernizacji systemów ERP

Istnieje wiele czynników, które wpływają na konieczność modernizacji systemów ERP. Jeśli Twoja firma nie używa systemu ERP albo korzysta z przestarzałego rozwiązania, nadszedł czas, by podjąć działanie. Stare systemy nie są elastyczne i nie nadążają za zmieniającymi się wymaganiami rynku. Starsze wersje tracą wsparcie i przestają być zgodne z nowymi wymogami prawymi. Dodatkowo, zanika wiedza osób, które znają te systemy, gdyż specjaliści zaczynają przechodzić na emeryturę. Jeśli trzymasz się systemu "on-premise", tracisz dostęp do innowacji i aktualizacji oferowanych przez rozwiązania oparte na chmurze – na przykład do rozwiązań korzystających z mechanizmów sztucznej inteligencji.

Czy ERP zamieni się w DOP?

Jednak zmiana jedynie na poziomie organizacji to za mało. Aby była skuteczna, musi objąć także same systemy. Dlatego eksperci z firmy Forrester proponują nowy koncept, zwany Digital Operations Platform (DOP), który ma stać się nową generacją systemów ERP. Pojęcie "system ERP” często kojarzy się z przestarzałymi rozwiązaniami. DOP ma być nową jakością, obejmującą wiele koncepcji. Oczywiście opiera się głównie na chmurze.

Najważniejsze założenia Digital Operating Platform

Podstawą sukcesu nowoczesnych biznesów jest postawienie w centrum klienta i jego potrzeb. Koncepcja DOP zakłada wykorzystanie rozwiązań, które nie tylko wspierają operacje biznesowe, ale również są kluczowe dla doświadczeń klienta. Taki system musi być elastyczny, łatwo skalowalny, umożliwiać automatyzację i korzystać z innowacji, takich jak sztuczna inteligencja. Według Forrestera, kluczowe warunki, jakie powinien spełniać, to oparcie architektury na usługach, mocne skoncentrowanie na chmurze, umożliwienie zarządzania systemem przez użytkowników, a nie dział IT, oraz kreatywne podejście zarówno ze strony dostawców, jak i użytkowników.

Jak zacząć pracę z DOP?


Forrester sugeruje wdrożenia DOP oparte na ekosystemie rozwiązań. Skończył się czas monolitycznych systemów. DOP powinno być oparte na centralnym systemie operacyjnym, do którego można dołączać kolejne moduły, dostosowując się do bieżących potrzeb firmy. Znalezienie odpowiedniego partnera wdrożeniowego, który zna specyfikę danej branży, będzie dużym ułatwieniem.

Wygląda na to, że Digital Operations Platform może stanowić rewolucję w systemach ERP, przygotowując je na współczesne wyzwania biznesowe i technologiczne.

Źródło: www.nav24.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top