loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

enova365 logo 2019Firma Soneta sp. z o.o. poinformowała o rozszerzeniu systemu ERP enova365 o nową funkcjonalność - moduł Nieruchomości. Nowe rozwiązanie wychodzi naprzeciw potrzebom branży zarządzania nieruchomościami komercyjnymi – deweloperów, centrów handlowych oraz sieci sklepów.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Moduł Nieruchomości dostępny obecnie w systemie enova365, zapewnia łatwy wgląd w aktualne dane dotyczące budynków, lokali oraz związanych z nimi kosztami. Przyspiesza procesy związane z zarządzaniem nieruchomościami komercyjnymi, biurowymi i mieszkaniowymi. Do tej pory zarządzanie nieruchomościami było najczęściej obsługiwane przez dedykowane aplikacje, które wymagały integracji z innymi obszarami przedsiębiorstwa. Teraz wszystkie obszary firmy są w jednym systemie ERP.

Naszym celem jest tworzenie oprogramowania, które maksymalnie utrudnia popełnianie błędów przez pracowników. I właśnie enova365 jest rozwiązaniem cenionym przez przedsiębiorców za najlepiej dopracowane rozwiązania dla działów kard i płac, automatyzację procesów księgowych, eliminację papierowego obiegu dokumentów, wysoką konfigurowalność opcji związanych z handlem oraz przede wszystkim bardzo szybkie dostosowanie oprogramowania dla zmieniających się przepisów prawa. Obecnie system został rozbudowany o nowy obszar, związany z zarządzaniem nieruchomościami – powiedział Robert Czuła, prezes Sonety, producenta enova365.


W module Nieruchomości enova365 odróżniono obiekty wynajmowane od własnych. W programie można oznaczyć obiekty, które są przeznaczone na wynajem. Mogą to być budynki, lokale biurowe, usługowe czy pomieszczenia, ale także, na przykład, mieszkania, miejsca parkingowe, które znajdują się na gruncie należącym do firmy, albo billboardy reklamowe. Można sprawdzić, które lokale są dostępne do wynajmu w danym momencie, a które zwolnią się w przyszłości. Program umożliwia również przechowywanie dokumentacji technicznej oraz wszystkich umów, faktur, polis ubezpieczeniowych i rozliczeń powiązanych z nieruchomościami.

Moduł przechowuje informacje o zmianach w zakresie przeznaczenia lokali i powierzchni użytkowej. Jest to szczególnie ważne w kontekście podatku od nieruchomości. Podczas rejestracji umowy najmu istnieje również możliwość przechowywania numerów korekt deklaracji podatkowych (deklaracja DN1), składanych przy rozpoczęciu i zakończeniu umowy najmu oraz możliwość dodania powiadomień o konieczności korekty deklaracji.

W module Nieruchomości istnieje możliwość tworzenia planu fakturowania za najem wraz z jego realizacją, czyli generowania faktur oraz ich podglądu wraz ze stanem rozliczenia z poziomu obiektu wynajmowanego.

Dodatkowo zaimplementowano wiele przydatnych rozwiązań, które automatyzują wykonywane czynności. W efekcie, moduł Nieruchomości enova365 pozwala na kompleksowe zarządzanie najmem lokali handlowych czy biurowych i innych nieruchomości należących do przedsiębiorstwa.

Moduł gromadzi w jednym miejscu dokumentację, dotyczącą zarządzanej nieruchomości. Dzięki rozwiązaniu użytkownik zyskuje pełną kontrolę nad jej eksploatacją, efektywnie planując między innymi przeglądy czy remonty. Dzięki powiązaniu z innymi procesami biznesowymi, prowadzonymi w systemie enova365 oraz ich automatyzacji, oszczędzamy czas na zarządzaniu całością organizacji – podsumowuje Konrad Spryńca, kierownik zespołu ds. działań związanych z rynkiem w firmie Soneta.


Rozwiązanie Nieruchomości może pracować samodzielnie, jako typowe oprogramowanie do zarządzania nieruchomościami. Przewagą nad innymi rozwiązaniami jest jednak możliwość jego rozbudowy o moduły księgowość, kadry i płace czy zarządzanie projektami.

Źródło: www.soneta.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top