loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

W przypadku systemu ERP trzeba widzieć pełny obraz
RAMBASEWywiad z Odd Magne Vea, CSO w RamBase

Pracując z różnymi systemami ERP przez ostatnie kilkadziesiąt lat, Odd Magne Vea, CSO w RamBase, nazywa siebie ERP-nerdem. Jego pasją jest uświadamianie ludziom, że oszczędność czasu w głównym obszarze działalności to jedno, ale prawdziwą korzyścią z ERP jest kształtowanie całej organizacji w taki sposób, aby była bardziej wydajna.

 
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Kiedy klient mówi mi, że dzięki kontroli, jaką daje RamBase, wreszcie uzyskał pełny wynik audytu klienta, to mówi mi to więcej niż jakikolwiek procent lub liczba - mówi Vea.


Podczas rozmów z właścicielami firm, którzy rozważają wdrożenie nowego systemu ERP, Vea stara się, aby zobaczyli oni pełny obraz tego, co system ERP może zrobić dla ich organizacji.

Posiadanie takich procesów, jak finanse, produkcja, zaopatrzenie, sprzedaż i logistyka, pracujących na tych samych danych w czasie rzeczywistym, oznacza, że w całej organizacji naprawdę można uzyskać efektywny przepływ pracy, a to prowadzi do kontroli informacji - mówi Vea.


Doskonale radzimy sobie z kompleksowymi wymaganiami branżowymi

Wspólnym mianownikiem dla klientów RamBase jest złożoność. W branżach takich jak motoryzacja, elektronika, produkcja mechaniczna i hurtowa dystrybucja nie brakuje złożonych wymagań i ścisłych specyfikacji jakościowych.

Im bardziej złożona lista materiałowa, tym lepiej. RamBase doskonale radzi sobie z obsługą złożonych wymagań dotyczących produktów i produkcji - mówi Vea.

Podąża za tym stwierdzeniem, dodając, że jeśli jesteś firmą, która produkuje złożone produkty dla wymagających klientów o ścisłej identyfikowalności i wymaganiach jakościowych, to RamBase jest inteligentnym wyborem ERP dla Twojej firmy.

Złożoność jest naszym dziedzictwem. Nasi właściciele, firma Hatteland, zaczynali w latach 70. od produkcji i dystrybucji elektroniki. Potrzeba systemu z funkcjami do obsługi złożonych struktur produktów i produkcji, wymagań jakościowych oraz większej ilości dokumentacji niż można zliczyć, wynika z rzeczywistych spostrzeżeń i potrzeb branży - mówi Vea.


Unikanie długów technicznych

Ostatnie badania wykazały, że prawie 90%* firm, które wybrały system ERP oparty na chmurze, wybrało rozwiązanie typu Software-as-a-Service (SaaS), a nie model hostowany.

Tylko dlatego, że system reklamuje się jako oparty na chmurze, nie oznacza to, że można uzyskać takie same korzyści. RamBase jest dostarczany jako rozwiązanie SaaS typu multi-tenant, co oznacza, że wszyscy klienci korzystają z tej samej wersji systemu, ale ich dane firmowe są przechowywane oddzielnie.

Oprócz tego, że nie trzeba już co pięć lat przechodzić na nową wersję systemu, z czym wiążą się wszystkie pieniądze, czas i zasoby, to współdzielenie systemu oznacza, że aktualizacje są wprowadzane na bieżąco i nie powstaje dług techniczny - mówi Vea.


Wyjaśnia on również, że wybór modelu SaaS, takiego jak RamBase, który jest przeznaczony dla konkretnych branż, oznacza, że aktualizacje będą odzwierciedlać najważniejsze potrzeby i trendy w danej branży.

Wspólnie ponosicie koszty innowacji i nie zostaniecie w tyle, jeśli chodzi o udoskonalenia technologiczne - podkreśla Vea.


Standaryzacja tam, gdzie jest to istotne - Integracja tam, gdzie jest to potrzebne

Firma Forrester, zajmująca się badaniami rynku, w swoim raporcie** dotyczącym najważniejszych priorytetów w zakresie oprogramowania dla organizacji stwierdziła, że modernizacja starszych i tworzonych na zamówienie aplikacji znalazła się wśród trzech najważniejszych priorytetów.

Klienci przechodzący do RamBase często byli zmuszeni do korzystania z rozwiązań nadmiernie dostosowanych do ich potrzeb, do tego stopnia, że działali w oparciu o przestarzałą wersję, którą należało raczej wyrzucić niż aktualizować - mówi Vea.Wspaniałą cechą RamBase jest standaryzacja procesów, dzięki czemu klienci nie wpadają w spiralę dostosowywania się do potrzeb, z której trudno się wydostać.


W poszczególnych branżach zawsze będą istniały różne potrzeby, a dwie firmy nigdy nie są takie same. RamBase jest zbudowana w oparciu o technologię API, co oznacza, że system jest wyposażony w narzędzia niezbędne do łatwego współdzielenia i pozyskiwania informacji z innymi systemami.

Czy to firma, która potrzebuje oprogramowania do projektowania CAD zintegrowanego z konfiguracją produktu, czy też klient, który ma specyficzne, niszowe wymagania, takie jak system odłowu ryb płynnie połączony z procesami produkcyjnymi - oba scenariusze nie stanowią problemu dla RamBase - wyjaśnia Vea. Bazując na podejściu platformowym, RamBase można rozbudować o gotowe dodatki oraz portale dostawców i klientów.


Jeśli wprowadzasz te same liczby do różnych systemów, to już pozostajesz w tyle. Dzięki RamBase masz jeden punkt prawdy, który jest kluczem do uzyskania prawdziwie wydajnych procesów dla całej organizacji - mówi Vea.


Źródło: www.rambase.com/pl/

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top