loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Rosnąca pozycja Kabat Tyre na rynkach międzynarodowych, nowoczesne badania i zaawansowane procesy produkcyjne stały się dla firmy niepodważalnym argumentem do inwestycji w nowoczesne systemy informatyczne. Stawiając wysokie wymagania dotyczące jakości oraz dopasowania do specyfiki branżowej, firma wybrała rozwiązania IFS, które będą stanowić wsparcie w kluczowych obszarach działalności producenta.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Kabat Tyre zdecydowała się na rozwiązanie IFS ze względu na funkcjonalność dopasowaną do potrzeb branży produkcyjnej oraz duże doświadczenie branżowe dostawcy zarówno w kraju jak i za granicą. Istotnym czynnikiem wyboru była również elastyczność rozwiązania pozwalająca na zwiększanie funkcjonalności w miarę rozwoju działalności firmy.

Firma dostarcza najwyższej jakości produkty gumowe, opony rolnicze, przemysłowe, dętki do opon, ochraniacze dętek, profile gumowe oraz mieszanki gumowe. Swoje produkty eksportuje do 80 krajów na całym świecie, stając się globalnym dostawcą z roczną produkcją na poziomie ponad 30 000 ton wyrobów.

Wsparcie w kluczowych obszarach produkcji

Cieszę się, że rozwiązania IFS będą wspierać dalszy rozwój Kabat Tyre. Co istotne, mówimy o polskiej firmie, która nie tylko jest liderem lokalnego rynku, ale świetnie radzi sobie również poza granicami naszego kraju. W tym kontekście decyzja o wdrożeniu systemu klasy ERP powinna uwzględniać specyfikę kluczowych procesów w ramach organizacji i możliwości ich optymalnego wsparcia. Istotnym czynnikiem przy wyborze naszego rozwiązania była wysoka ocena jego funkcjonalności, nowoczesności i elastyczności architektury. Z jednej strony ułatwiającej integracje, z drugiej strony dającą użytkownikowi swobodę w konfiguracji i parametryzacji pod specyficzne potrzeby własne Kabat Tyre. Wybór systemu IFS spośród innych wiodących rozwiązań potwierdza tym samym naszą silną i rosnącą pozycję jako dostawcy narzędzi technologicznych dla branży produkcyjnej – podkreśla Marek Głazowski, prezes IFS Poland & Europe East.


Współpraca firmy Kabat Tyre z IFS oraz partnerem wdrożeniowym - InfoConsulting - obejmuje wdrożenie jednej zintegrowanej platformy IFS do obsługi procesów produkcji, łańcucha dostaw, finansów i księgowości oraz HR z natychmiastowym dostępem do danych analitycznych poprzez dedykowane obszarowo pulpity zarządcze, operacyjne i raportujące. Szczególny nacisk został położony również na mobilność rozwiązania, np. w obsłudze sprzedaży, portalu pracowniczego, obsługi magazynowej oraz wdrożenia mechanizmów planowania dostępności materiałów i obciążenia zasobów.

Niezawodność i renomowane wsparcie

System IFS Applications usprawni i ujednolici procesy biznesowe firmy Kabat Tyre. Zapewni poprawę efektywności produkcji poprzez wdrożenie MRP oraz harmonogramowania z wykorzystaniem integracji z oprogramowaniem Siemens Opcenter APS. Ponadto umożliwi zwiększenie przychodów ze sprzedaży dzięki poprawie wolumenu i skuteczności ofertowania wraz z lepszą kontrolą marży. Nacisk zostanie położony również na zmniejszenie kosztów administracji i utrzymania – poprzez automatyzację operacji w FK i HR, harmonogramowanie i raportowanie czasu remontów oraz wdrożenie samoobsługi pracowników.

Konsekwentny rozwój naszej spółki jest możliwy między innymi dzięki zapewnieniu najwyższej jakości oferowanych produktów i usług przy zachowaniu konkurencyjnych cen. Jednocześnie rosnąca skala działalności wiąże się z nowymi wyzwaniami. Celem wsparcia dalszego, dynamicznego wzrostu, zdecydowaliśmy się na wdrożenie nowoczesnego systemu zintegrowanego. Przy jego wyborze braliśmy pod uwagę możliwość wsparcia i optymalizacji kluczowych procesów. Istotne było również jego dostosowanie do specyfiki naszej branży, jak również zapewnienie odpowiedniego wsparcia na etapie wdrożenia. Nasze oczekiwania znalazły odzwierciedlenie w narzędziach IFS i liczymy, że ich wdrożenie będzie zdecydowanym wsparciem dla wyzwań, które stawia przed nami rynek – dodaje Andrzej Kabat, Prezes zarządu Kabat Tyre.


Wdrożenie rozwiązań IFS rozpocznie się w lipcu 2021r, a z systemu będzie korzystać nawet 1000 pracowników Kabat Tyre.

Źródło: IFS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top