loading...
RAPORT ERP
IFS: POLECAMY
POLECAMY
18 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 46 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
METALPOL korzysta z systemu ERP Infor CloudSuite Industrial (SyteLine), w 2017 roku firma zdecydowała o zastosowaniu najnowszej wersji tego rozwiązania w wariancie on-premise. Wdrożenie zrealizowała firma ICOMP Sp. z o.o., autoryzowany partner Infor w Polsce.

 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Odlewnia METALPOL Węgierska Górka Sp. z o.o. jest jednym z najstarszych zakładów w Polsce, którego historia sięga aż 1838 roku. Firma jest renomowanym dostawcą produktów z żeliwa sferoidalnego oraz szarego i specjalizuje się w produkcji odlewów dla branż: motoryzacyjnej, maszynowej, rolniczej, budowlanej i robót publicznych, górnictwa, kolejnictwa oraz armatury przemysłowej. Zakład zatrudnia około 250 pracowników.

Proces wytwarzania realizowany przez producenta wymagał rozwiązania informatycznego, które pozwalałoby zarządzać produkcją i śledzić na bieżąco rentowność poszczególnych produktów. System, według założeń, powinien także pozwalać na optymalizację procesów biznesowych, zapewniając osiągnięcie wyższej efektywności. Biorąc pod uwagę funkcjonalności dostępnych na rynku rozwiązań, zarząd zdecydował się na Infor CloudSuite Industrial (SyteLine). Oprogramowanie zostało wybrane spośród 18 analizowanych produktów i wdrożone w 2012 roku. W 2017 nastąpiła aktualizacja do wersji 9-tej zapewniającej jeszcze lepsze zarządzanie finansami i zasobami przedsiębiorstwa oraz dostęp do udoskonalonych specjalistycznych funkcji dla przemysłu.

Obecnie około 60 użytkowników firmy METALPOL wykorzystuje Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) w takich obszarach jak: Projekty, Planowanie, Technologia, Zakupy, Sprzedaż, Magazyny, Finanse i Zaawansowana Kontrola Jakości. Platforma Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) to elastyczne rozwiązanie, które dostarczyło spółce funkcjonalność niezbędną do poprawy konkurencyjności. Dzięki Infor CloudSuite Industrial, firma METALPOL ma płynnie funkcjonujące procesy biznesowe, w których szczególną wagę przywiązuje się do informacji dostosowanej do roli pracownika, preferencji użytkownika, znajomości narzędzia, intuicyjnej nawigacji i dostosowania do danej branży.

Infor CloudSuite Industrial pozwala nam lepiej zarządzać finansami przedsiębiorstwa i przyczynił się do ujednolicenia danych, do których dostęp mają poszczególne jednostki biznesowe. Obecnie wszystkie informacje są ze sobą spójne i pochodzą z jednego źródła. Przed wdrożeniem systemu dane wykorzystywane przez poszczególne działy nie zawsze były ze sobą zgodne. Obecnie, dzięki ujednoliceniu informacji łatwiej jest przeprowadzać kalkulację kosztów poszczególnych produktów wytwarzanych przez nasz zakład oraz oceniać ich rentowność – mówi Włodzimierz Walaszek, Wiceprezes Zarządu i Dyrektor Naczelny METALPOL.


Wdrożenie Infor CloudSuite Industrial pozwoliło zbudować wszechstronne rozwiązanie służące do zarządzania procesem produkcji, zapewniając zawsze aktualne informacje dla szczebla zarządczego. Poprawiono także poziom obsługi klienta.

Przed wdrożeniem systemu posługiwaliśmy się wieloma indeksami obejmującymi różne pozycje materiałowe, produkty i półprodukty. Obecnie handlowcy uwzględniają wszystkie potrzebne informacje, w tym także nazwy produktów uzgodnione z klientem. Pozwala to na lepszą komunikację z naszymi odbiorcami – mówi Włodzimierz Walaszek.


Najnowsza wersja Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) oferuje zwiększoną wydajność produkcyjną i lepsze raportowanie. W efekcie wdrożenia i aktualizacji do najnowszej wersji systemu Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) udało się uzyskać wzrost efektywności, a także podwyższyć kompetencje w zakresie procesów biznesowych w firmie.

Dzięki inwestycji w Infor CloudSuite Industrial możemy znacznie zmniejszać zapasy magazynowe i lepiej planować gospodarkę materiałową. Infor CloudSuite Industrial (SyteLine) pomaga nam lepiej zarządzać biznesem i zwiększać udziały w rynku – puentuje Włodzimierz Walaszek.


Źródło: Infor

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


OSM w Piątnicy – kompleksowe wdrożenie ERP w branży spożywczej

Sektor spożywczy oczekuje od systemów ERP przede wszystkim zaspokojenia potrzeb w zakresie rozliczania i optymalizacji produkcji, a także…

Rozwiązanie IFS Customer Engagement wybrane przez Baxi Heating

Baxi Heating Ltd decyduje się na wielokanałowe centrum obsługi klienta firmy IFS, które stanowi opartą na chmurze platformę dla telefonii i…

Włoska firma obuwnicza Finest Shoes wybrała system ERP Infor M3 Fashion

Finest Shoes, włoski producent obuwia i właściciel marki Atlantic Stars wybrał aplikację ERP Infor M3 Fashion w wersji Infor Accelerator for…

Długotrwała współpraca liderów – Kelvion stawia na system TETA ERP

Firma Kelvion Machine Cooling Sp. z o. o., oferująca jeden z największych portfeli produktowych w dziedzinie wymienników ciepła w Polsce, od 20…

DEROME, lider przemysłu drzewnego, usprawnia obsługę klienta dzięki IFS Applications

IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Derome, jedno z największych szwedzkich przedsiębiorstw przemysłu…

Ceramika Nowa Gala zarządza procesami sprzedaży przy pomocy chmurowego systemu Oracle CX Cloud

Oracle Polska informuje, że w firmie Ceramika Nowa Gala zakończył się podstawowy etap wdrożenia modułów sprzedażowych chmurowego systemu…

Previous Next Play Pause

enova365 490x120 2

Katalog Rozwiązań IT

Back to top