loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

ipcc logo 2016 okHolenderski producent serów, Rouveen Kaasspecialiteiten, wykorzystuje rozwiązanie do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), Infor M3, w celu wsparcia swoich planów rozwoju. Oprócz szerokiej funkcjonalności dla branży spożywczej, Infor M3 ma też dobrą reputację na rynku.


 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Spółdzielnia mleczarska, Rouveen Kaasspecialiteiten, składa się z 250 gospodarstw mleczarskich z dwoma zakładami produkcyjnymi w Rouveen i Molenschot, zatrudniającymi ponad 200 pracowników. Mleko z tych mleczarni wykorzystywane jest do robienia wyjątkowych serów. Ser pleśniowy i ekologiczny Roodschmier powstają w Molenschot, a wszystkie pozostałe sery dojrzewają w Rouveen. Firma posiada bogatą historię serowarstwa i stosuje ciągłe innowacje w swoim biznesie. W ten sposób ciągle powstają nowe sery.

Kiedy w 2015 roku przepisy dotyczące kwot mlecznych zostały uchylone, ilość mleka, którą spółdzielnia musiała przetworzyć gwałtownie wzrosła, a produkcja serów zwiększyła się o około czterdzieści procent. Z powodu zniesienia 31-letnich ograniczeń produkcyjnych, firma Rouveen Kaasspecialiteiten zdecydowała się zbadać zapotrzebowanie rynkowe na swój produkt. Firma podwoiła liczbę produktów mlecznych do 20. Stworzyło to zapotrzebowanie na profesjonalny system ERP, który mógłby ułatwić rozwój, zapewnić wgląd w cały łańcuch dostaw, pomóc w zapewnieniu jakości, a także wesprzeć firmę w przygotowaniu się do następnej fazy wzrostu. Firma potrzebowała również oprogramowaniarozwiązania, któremu mogłaby zaufać, że poradzi sobie z jej złożonością oraz które zapewniłoby niezawodne śledzenie i identyfikowalność produktów i szybko dostarczałoby wiarygodnych i spójnych informacji. Wszystko to jest możliwe w nowym systemie Infor M3, ponieważ istnieje jedno źródło informacji, a kosztowna oraz podatna na błędy praca ręczna została wyeliminowana z całego procesu.

Lista potencjalnych dostawców rozwiązań dla Rouveen Kaasspecialiteiten początkowo składała się z czterech firm, ale po szczegółowym porównaniu, dwie z nich szybko wykreślono. Ostateczny wybór odbył się pomiędzy Oracle i Infor. Najważniejsze przy podjęciu decyzji okazały siębranżowe funkcje aplikacji Food&Beverage dla świeżych produktów, wiedza i doświadczenie Infor oraz jego partnera wdrożeniowego Alfa-Beta Solutions na rynku serów, a także odpowiednia cena i jakość.

Po wyborze Infor w marcu 2017 r., w lecie tego samego roku rozpoczęto wdrożanie w siedzibie spółki. Po półrocznym okresie wdrażonia, rozwiązanie rozpoczęło funkcjonowanie w lutym 2018 r.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z naszego wyboru i przebiegu współpracy. Infor M3 jest jednym z najlepszych rozwiązań na rynku serów dzięki dostosowaniu do branży. Wszystkie podstawowe opcje, których potrzebujemy są zatem standardem w Infor M3" - powiedział Bert Gubler, dyrektor finansowy Rouveen Kaasspecialiteiten. “Co więcej, dzięki wiedzy i doświadczeniu Alfa-Beta Solutions oraz Infor w branży serów nie musieliśmy wyjaśniać naszych procesów. Wpłynęło to pozytywnie na szybkość wdrożenia rozwiązania.
Wiedzieliśmy, że wdrożenie systemu ERP jest dla nas nieuniknione w obliczu realizacji naszych planów rozwoju. Było konieczne, aby zagwarantować nasz profesjonalizm i jakość oraz, w miarę możliwości, wprowadzić ulepszenia poprzez ułatwienie wymiany danych. Zmiany wywołują jednak pewien opór, ponieważ codzienny sposób pracy nagle się zmienia, a wdrożenie ERP samo w sobie jest dość trudne, zwłaszcza gdy, nie ma się z tym żadnego doświadczenia. Niektóre rzeczy można jeszcze poprawić, ale już teraz jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu procesu. Obecnie kładziemy nacisk na optymalne wykorzystanie wszystkich możliwości. Zdecydowaliśmy, że poświęcimy na to rok, a następnie przyjrzymy się możliwościom ekspansji. Dysponujemy teraz narzędziami, które pomogą nam wzrastać - dodaje.
Infor M3 ma dobrą reputację na rynku spożywczym, który musi sprostać rosnącemu poziomowi złożoności, zgodności i zmieniających się wymagań klientów” - mówi Kees van den Houten, dyrektor regionalny krajów Beneluxu w Infor. “Firmy takie jak Rouveen Kaasspecialiteiten wykorzystują technologię specjalnie dostosowaną do potrzeb swojej branży, ponieważ ujednolicone, uniwersalne podejście przestało pasować. Zdecydowaliśmy się więc na niezawodnego partnera wdrożeniowego, takiego jak Alfa-Beta Solutions, który ma rozległą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w tego rodzaju wdrożeniu. Rouveen Kaasspecialiteiten może teraz polegać na nowoczesnym rozwiązaniu, które sprosta najważniejszym wyzwaniom w przemyśle serowym i mleczarskim
Źródło: www.i-pcc.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top