loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ
streamsoftlogoEliminacja nadmiarowych zadań i oszczędności materiałowe – to podstawowe korzyści wynikające z integracji systemu ERP z programami do nestingu, którą Streamsoft Prestiż zapewnia w standardzie.


 REKLAMA 
 ifs 380 380 styczen 2019 
 
Zmienna dynamika rynku, zwiększającą się konkurencja w branży produkcyjnej oraz rosnące koszty ogólne sprawiają, że coraz większego znaczenia przy realizacji zleceń nabiera precyzja działania, przekładająca się na jakość i terminowość produkcji.

Jak działa nesting?

Precyzję taką zapewnia m.in. wykorzystanie oprogramowania do nestingu. Esencją jego działania jest wysyłka wzoru cięcia do maszyny w celu wykonania wycinki płaskich blach metalowych. Rozwinięte oprogramowanie CAD/CAM do optymalizacji rozkroju – oferuje także szereg funkcji w zakresie prenestingu, czyli wskazania przez program najlepszych formatów do wykonania danego zamówienia.

Realizacja zlecenia produkcyjnego wiąże się jednak nie tylko ze stworzeniem wykroju, ale także najpierw – wygenerowaniem zapotrzebowania materiałowego i zlecenia produkcyjnego, a następnie kontrolą i rozliczeniem powstałych elementów. Tu nieodzowna okazuje się integracja z systemem ERP.

Co zapewnia tu ERP?

System ERP Streamsoft Prestiż zapewnia pełną integrację z oprogramowaniem do nestingu na 4 poziomach:

Automatyczna wymiana informacji o stanach magazynowych

Proces odpowiada za spójność informacji o dostępnych stanach magazynowych poszczególnych dostaw materiałowych. Podczas rejestracji przyjęć np. arkusza blachy, rejestrowane są parametry dostawy takie jak długość, szerokość, numer dostawy oraz numer wytopu. W późniejszych fazach te dane są istotne dla osoby wykonującej program (nesting) oraz dla rozliczenia zużycia materiałowego, które odbywa się automatycznie na podstawie danych przekazanych z systemu CAD/CAM.

Aktualizacja stanów zachodzi między programami na bieżąco, poprzez generowanie plików XML, podczas rejestracji przyjęć oraz rozchodów dostaw materiałowych w systemie Streamsoft Prestiż.

Wygenerowanie zapotrzebowania na detale do nestingu

W technologii wprowadza się informacje o zapotrzebowaniu na detal z informacjami takimi jak gatunek i grubość materiału oraz informacje o pliku (np. dxf) na podstawie którego zostanie wykonana optymalizacja rozkładu elementu na arkuszu blachy.

Zapotrzebowanie powstaje na podstawie zleceń produkcyjnych z systemu Streamsoft Prestiż. Plik po wygenerowaniu importowany jest do systemu do nestingu, w którym po jego wczytaniu tworzy się lista detali na podstawie której przygotowane będą programy na urządzenie realizujące proces cięcia.

Automatyczne generowanie zlecenia produkcyjnego

Wygenerowanie zlecenia produkcyjnego na rozkrój w systemie Streamsoft Prestiż następuje na podstawie przygotowanego programu z chwilą jego wysłania na maszynę. Zlecenie takie przejmuje wszystkie informacje o materiale, odpadzie oraz wybranym zasobie produkcyjnym (laser, plazma etc.).

Automatyczne rozliczenie zlecenia produkcyjnego po zakończonym procesie cięcia

Informacje o zleceniu są automatycznie przekazywane z systemu do nestingu do Streamsoft Prestiż. Skutkuje to aktualizacją stanów magazynowych w kontekście zużycia w procesie cięcia wybranego arkusza blachy, przyjęciem ewentualnego odpadu użytkowego z informacjami o długości i szerokości, przyjęciem złomu oraz powstałych w procesie cięcia detali.

Podsumowując, system ERP przesyła informacje o wymaganych do realizacji projektu częściach, szczegółach zleceń i dostępnych zasobach materiałowych. Po rozkroju z kolei oprogramowanie do nestingu aktualizuje stany ERP, by ten zmniejszył poziom zapasów, uwzględnił koszty etc. Przyśpiesza to prace, minimalizuje pomyłki i zwiększa oszczędności.

Źródło: www.streamsoft.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top