loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Systemy mySAP ERP na platformie IBM dla Decora SA

Firmy Decora S.A., IBM i SAP poinformowały, że Decora S.A. rozpoczęła wdrożenie systemu mySAP ERP na platformie bazodanowej IBM DB2 9. Firma Decora S.A. jest producentem artykułów do dekoracji i wykończenia wnętrz. Rozwiązania SAP posłużą do integracji działalności w polskich oddziałach spółki oraz firmach zależnych w 5 krajach Europy Środkowej.

Głównym celem wdrożenia będzie scentralizowanie zarządzania gospodarką magazynową, zamówieniami, liniami produkcyjnymi i logistyką wszystkich oddziałów firmy. Rozwiązanie mySAP ERP będzie funkcjonowało na platformie IBM DB2 9, Tivoli Storage Manager Extended Edition oraz infrastrukturze dostarczonej przez IBM, w skład której wchodzą: serwery „IBM System p” oraz macierze dyskowe „IBM Storage Manager”. Nowa infrastruktura w firmie, będzie sfinansowana dzięki IBM Global Financing, co pozwoli na szybkie objęcie wszystkich oddziałów jednolitym systemem.

„ Zdecydowaliśmy się na wybór oferty IBM i SAP, ze względu na doświadczenie obu firm w tworzeniu zintegrowanych narzędzi do zarządzania firmą. Istotnym czynnikiem był tu także wysoki stopień bezpieczeństwa nowego systemu i możliwość jego dalszej rozbudowy,a także fachowa obsługa ze strony konsultantów firmy SiD Group, którzy udzielili dużego wsparcia w tym projekcie. Za wyborem IBM DB2 9, jako bazy dla systemu, przemawiał fakt, że jest to obecnie najbardziej zaawansowana baza obsługująca mySAP ERP.”– powiedział Waldemar Osuch, Prezes Zarządu w Decora S.A.

IBM DB2 9 charakteryzuje się najwyższą wydajnością w testach SAP oraz jest obecnie najlepiej zintegrowaną, zoptymalizowaną, relacyjną bazą danych dla środowiska SAP. Dzięki wieloletniej współpracy IBM i SAP, współtworzeniu przez obie firmy centrów technologicznych, IBM DB2 9 stanowi obecnie jedyną na świecie równoległą bazę danych certyfikowaną dla SAP BW. DB2 posiada słownikową kompresję danych, mechanizmy klastra bezpieczeństwa oraz zintegrowane interfejsy (DB2 Cockpit) administracyjne w SAP GUI, dzięki czemu DB2 jako jedyna baza danych może być wprost administrowana poprzez natywny interfejs SAP, bez dodatkowych osób i narzędzi, co w połączeniu z niższymi kosztami zakupu, wdrożenia i maintenance'u wpływa na obniżenie całkowitego kosztu (TCO) posiadania środowiska SAP.

„- Decora S.A. jest przykładem dynamicznie rozwijającej się polskiej firmy, która zdobywa kolejne rynki, inwestując w Europie Środkowej i Wschodniej. Dzięki obecnie wdrażanym rozwiązaniom opartym na współpracy SAP i IBM możemy oferować tego typu firmom najbardziej efektywne narzędzie do integracji działalności biznesowej na wielu rynkach.  Projektując wdrożenie bierzemy pod uwagę planowany rozwój firmy przez kolejne akwizycje, tak aby kolejne integracje nowych spółek z systemem Decora S.A. przebiegały szybko
i sprawnie.”
– powiedział, Grzegorz Dobranowski, Dyrektor Działu Oprogramowania w IBM Polska.
 
Jesteśmy przekonani, że dzięki rozwiązaniu mySAP ERP Decora S.A. będzie teraz bardziej sprawnie zarządzać wszystkimi procesami biznesowymi. Nasze oprogramowanie pozwoli na szybkie i niekłopotliwe zintegrowanie systemów zarządzania produkcją, zamówieniami i liniami produkcyjnymi we wszystkich oddziałach firmy w Polsce i za granicą. Wierzymy, że dzięki SAP Decora będzie kolejną polską firmą, która odniesie sukces na rynku europejskim.” - powiedział Grzegorz Rogaliński, Prezes Zarządu SAP Polska.

Obecnie wdrożenie jest na etapie identyfikowania potrzeb i niezbędnych funkcji nowego rozwiązania. Start produktywny systemu planowany jest na maj 2007 roku. Pierwszym etapem wdrożenia mają być objęte wszystkie oddziały Decora S.A. Z rozwiązań mySAP ERP w firmie Decora ma korzystać docelowo 300 użytkowników.

Źródło: IBM Polska

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top