loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SENTE wdraża system ERP w Ferropol

Firma SENTE Systemy Informatyczne Sp. z o.o. to producent kompleksowego, zintegrowanego pakietu oprogramowania klasy ERP, wspomagającego zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Przedsiębiorstwo braci Matuszewskich zajmuje się wykonywaniem usług w zakresie obróbki mechanicznej oraz produkcją systemów zabezpieczeń gazowych.

Firma dostarcza części dla przemysłu motoryzacyjnego, maszynowego, hydraulicznego, rolniczego,  elementy do maszyn budowlanych i na potrzeby kolejnictwa.

W oparciu o sugestie zespołu wdrożeniowego zarząd spółki FERRRPOL zdecydował się na zakup następujących programów:
  • SENTE Sprzedaż i Dystrybucja;
  • SENTE Produkcja, poszerzona o rozliczenie czasu produkcji;
  • SENTE Finanse i Księgowość;
  • SENTE CRM;
  • SENTE Personel;

Specyfika linii produkcyjnej wymagała od SENTE Sp. z o.o. stworzenia kilku dodatkowych funkcjonalności. Dużą uwagę poświęcono modyfikacji zarządzania kontrolą jakości m.in. poprzez wyposażenie karty technologicznej w znacznik, określający czy dana operacja podlega systemowi kontroli. Uzyskana w ten sposób informacja drukowana jest na przewodniku produkcyjnym. Jeżeli nie zostanie zarejestrowany raport kontroli z wynikiem pozytywnym to nie ma możliwości zarejestrowania raportu z produkcji. W dziale kontroli jakości rejestrowane są trzy czynności: pozostawienie detalu do kontroli, pobranie detalu do kontroli oraz zakończenie kontroli. Właśnie na podstawie tych czynności tworzone są analizy wskazujące wydajność i obciążenie działu kontroli jakości. Docelowo zaplanowany jest również wydruk karty z punktami pomiarowymi przy pierwszym pobraniu detalu do kontroli.

Innymi przykładami dodatkowych modyfikacji są np. możliwość przesyłania oprogramowania maszyn przemysłowych z SENTE Produkcja za pomocą sieci lokalnej lub możliwość obsługi i wgląd w sektor produkcji zarządzany przez kooperantów. 

Program SENTE Finanse i Księgowość został zaimplementowany w taki sposób aby mógł szybko i sprawnie tworzyć zaawansowane analizy rentowności klientów i produktów na podstawie technicznego kosztu wytworzenia produktów. Odpowiednio napisane automaty dekretujące umożliwiają bezpośrednie policzenie kosztów materiałów, usług bądź pracy. Jednocześnie przygotowano automaty dekretujące, które rozliczają koszty wydziałowe oraz zakupu, w taki sposób aby można było rozliczyć je na poszczególne detale. Cały mechanizm jest skonfigurowany w oparciu o mechanizmy rachunkowości zarządczej.

Odpowiedniej adaptacji uległ również program SENTE Sprzedaż i Dystrybucja. Wyposażono go w możliwość obsługi reklamacji surowców z wadami materiałowymi.

Podczas wdrożenia największym utrudnieniem było dotrzymanie wyznaczonych terminów. Firma FERRPOL Sp. z o.o. podjęła ostateczną decyzję o rozpoczęciu prac 01-12-2006 r. a już 01-01-2007 nastąpiło uruchomienie oprogramowania. Techniczne problemy miały związek przede wszystkim z ilością i wszechstronnością asortymentu, wpływało to na przygotowanie poprawnych kart technologicznych.

Mimo tych trudności technicznych i organizacyjnych udało się na czas przygotować system w takiej postaci, by było możliwe jego uruchomienie i rozpoczęcie eksploatacji zgodnie z zaplanowanym terminem.


Źródło: www.sente.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top