loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Polontex wybiera system ERP Lawson M3

Polski oddział firmy Lawson zaktualizuje rozwiązanie M3 w firmie Polontex do najnowszej wersji opartej na Javie. Polontex SA to jeden z najnowocześniejszych i największych w Polsce producentów wyrobów włókienniczych.

 


To zarazem pierwszy polski klient Lawsona, który zdecydował się na przystąpienie do programu Stepping Up, który pozwala na przyspieszenie procesu aktualizacji oprogramowania.

Polontex zostanie także objęty programem Total Care Maintenance, dzięki któremu obniży koszty utrzymania wdrożonego rozwiązania.

Polontex SA, dzięki najnowszej wersji systemu Lawson M3, zyska możliwość sprawniejszego i bardziej efektywnego zarządzania firmą. Rozwiązanie Lawson M3 (od angielskiego: make, move, maintain) pozwoli spółce m.in.: na sprawniejszą współpracę z kontrahentami, obniżenie poziomu zapasów oraz kosztów zaopatrzenia, a także na lepsze wykorzystanie własnych możliwości produkcyjnych.

Firma Polontex zdecydowała się również dołączyć do programu Lawson Total Care. W ramach wybranego przez nią poziomu brązowego zyska szybki dostęp do aktualizacji i poprawek, szerokiej bazy wiedzy Lawsona, narzędzi do samodzielnej obsługi serwisowej, będzie także mogła korzystać ze wsparcia technicznego konsultantów Lawsona.

W związku z wdrożeniem najnowszego rozwiązania Lawson M3 opartego na Javie Polontex skorzysta także z pełnego zestawu narzędzi MAK (Movex Adaptation Kit). MAK to wszechstronny pakiet oparty na języku Java służący do modyfikowania systemu. Umożliwia on konsultantom z firmy Lawson szybkie wdrażanie i rozszerzanie obecnych rozwiązań bez konieczności stosowania długich, skomplikowanych i scentralizowanych projektów modyfikacji.

Przekonaliśmy się już, że rozwiązania oferowane przez Lawsona pomagają usprawnić zarządzanie poszczególnymi procesami. Dzięki nim możemy lepiej reagować na zmieniające się stale otoczenie rynkowe i oferować produkty pod wieloma względami dostosowane do oczekiwań naszych kontrahentów – stwierdził Artur Gacek, prezes zarządu w firmie Polontex – Liczymy, że najnowsza wersja pakietu Lawson M3 pomoże nam w obniżeniu kosztów związanych z naszym  łańcuchem dostaw. Mamy nadzieję, że dzięki temu wdrożeniu uda nam się jeszcze efektywniej wykorzystać nasz potencjał produkcyjny – dodał Artur Gacek.
 
– Cieszymy się, że nasi klienci zgadzają się z wytyczoną przez nas ścieżką rozwoju naszych rozwiązań. Firma Polontex oczekuje niższych całkowitych kosztów posiadania systemu, a jednocześnie chce, aby wdrożone przez nią rozwiązania były elastyczne, by mogły zmieniać się wraz z rozwojem całego przedsiębiorstwa – powiedział Piotr Michalak, prezes polskiego oddziału Lawsona – Według nas taka strategia może przynieść sukces na dynamicznym rynku włókienniczym, na którym kluczowe stają się dostosowanie do oczekiwań klientów oraz eliminacja marnotrawstwa i nadwyżek produkcji – dodał Piotr Michalak.
 
Polontex SA jest kontynuatorem 120-letniej tradycji przemysłu włókienniczego w Częstochowie . Swoją działalność prowadzi w murach przedwojennej "Częstochowianki", dziś znanej jako "Ceba", w której niegdyś produkowano polski dżins - texas. Obecnie Polontex to jeden z największych i najnowocześniejszych zakładów włókienniczych w Polsce. Asortyment produkowanych w Polonteksie wyrobów obejmuje: wyroby dekoracyjne –firany, obrusy a także tkaniny odzieżowe – wszystko przygotowywane z doskonałych surowców i przy użyciu najnowocześniejszych maszyn.
 
Z rozwiązań Lawsona w firmie Polontex korzysta 250 użytkowników. Bazą dla nowej wersji systemu Lawson M3 będzie serwer IBM i5, model 520.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top