loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Kom-Pakt wdraża system ERP w MPWiK we Wrocławiu

Firma KOM-PAKT Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Sp. z o.o. w październiku 2007 roku podpisała umowę na wdrożenie systemu ERP Microsoft Dynamics AX for Utility w MPWiK Sp. z o.o. we Wrocławiu. W procedurze wyboru systemu doradzała firma consultingowa Deloitte. Do ostatniego etapu zostały zaproszone firmy oferujące systemy ERP firm Microsoft, SAP, IFS i ORACLE.


System ma wystartować w styczniu 2008 i obejmować swym zakresem wszystkie kluczowe obszary w przedsiębiorstwie w ramach 60 równoczesnych licencji. Zgodnie z kontraktem zostanie przeprowadzona integracja z obecnie używanymi aplikacjami takimi jak:

Większość systemów informatycznych obecnie wykorzystywanych przez MPWiK została wdrożona w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, dlatego MPWiK wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom biznesowym dąży do wdrożenia nowoczesnych rozwiązań aplikacyjnych. Wdrożenie Systemu ERP w MPWiK ma między innymi na celu zapewnienie pełnego wsparcia informatycznego dla obsługi procesów zachodzących w firmie, skrócenie czasu podejmowania decyzji, usprawnienie komunikacji wewnętrznej oraz redukcję kosztów rozwoju i utrzymania systemów informatycznych.

MPWiK we Wrocławiu to firma o bogatej historii. Jest jednym z najstarszych firm wodociągowo-kanalizacyjnych w Polsce. Zaopatruje w wodę około 99,8% wrocławian, a także mieszkańców okolicznych gmin. Posiada 1820,3 km sieci wodociągowej. Od kilku lat prowadzona jest intensywna wymiana sieci i budowa nowych rurociągów.

Sieć kanalizacyjna MPWiK, ma 1157,6 km. a najstarsze części kanalizacji pochodzą jeszcze z 1850 roku. MPWiK ma na celu najpóźniej do 2015 roku skanalizowanie wszystkich odbiorców zamieszkałych w rejonach o skupionej zabudowie. Z kanalizacji będę wtedy korzystać niemal wszyscy mieszkańcy miasta.

Microsoft Dynamics AX for Utility to system ERP zbudowany na bazie standardowego systemu Microsoft Dynamics AX. Firma Kom-Pakt dzięki otwartemu kodowi źródłowemu dostosowała go do potrzeb rynku Utility zarówno w zakresie drobnych dostosowań jak również całych dużych modułów takich jak Windykacja czy Koszty.

Źródło: KOM-PAKT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top