loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

BCC wdroży systemy ERP dla AmRest i Starbucks

Systemy ERP firmy SAP wspomogą zarządzanie sieciami restauracji w Polsce, Republice Czeskiej w Rosji i na Węgrzech. Strategicznym partnerem AmRest w tym przedsięwzięciu jest BCC.


AmRest prowadzi dynamiczną ekspansję, przejmując i rozbudowując sieci restauracji w krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Rozwój firmy zwiększa zapotrzebowanie na efektywne rozwiązania IT, ze szczególnym naciskiem na raportowanie danych finansowych.

Zakres trwającego od początku listopada br. projektu obejmuje rozwiązania SAP w obszarze finansów, kontrolingu, sprzedaży, kadr i płac, łącznie z systemem Business Intelligence, umożliwiającym raportowanie danych zarządczych w oparciu o hurtownię danych SAP BW. Tym samym system SAP zastąpi użytkowane dotychczas w firmie rozwiązania JDEdwards. SAP zostanie zintegrowany z aplikacją POS (Point of Sale), wspierającą procesy logistyczne i sprzedaż. Integracja SAP z POS będzie bazowała na technologii SAP XI z rodziny SAP NetWeaver.

Wdrożenie SAP obejmuje spółki AmRest w trzech krajach: polską American Restaurants sp. z o.o., czeską American Restaurants s.r.o. oraz węgierską American Restaurants Kft. Według planów, użytkownicy z Polski zaczną pracować na nowym systemie w kwietniu, a w Czechach i na Węgrzech – w maju 2008 r. Docelowo system ma objąć również inne kraje, w których jest obecny AmRest.

„Poszukiwaliśmy partnera wdrożeniowego, który zapewni ekspercki poziom wiedzy o rozwiązaniach SAP, a także w niełatwym obszarze integracji różnych systemów IT. Ponadto oczekiwaliśmy doświadczenia i kompetencji w realizacji międzynarodowych projektów SAP. Stąd wybór BCC” – mówi Przemysław Poppe, Dyrektor IT w AmRest.

„Przedsięwzięcia biznesowo-informatyczne, takie jak wdrożenia systemów ERP coraz częściej prowadzone są w skali międzynarodowej. Projekt angażujący osoby z kilku krajów niesie ze sobą dodatkowe wyzwania, którym sprostać mogą tylko doświadczeni partnerzy wdrożeniowi. AmRest jest kolejną firmą, która zdecydowała się skorzystać z kompetencji BCC w tym zakresie” – dodaje Piotr Płóciennik, Dyrektor ds. Współpracy z Klientami BCC.

Źródł: www.bcc.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top