loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System MRP dla TAL, czyli wyprawa Lawsona na daleki wschód

Lawson Software poinformował, że firma TAL, jeden z największych na świecie producentów odzieży z siedzibą w Hong Kongu, zakończyła wdrożenie rozwiązań Lawson M3 Fashion Planning Workbench  oraz Supply Chain Orders (Zlecenia łańcucha dostaw). Oba te narzędzia Lawsona mają pomóc TAL w skróceniu czasu niezbędnego do planowania i produkcji, szybszym reagowaniu na trendy rynkowe oraz w poprawie zarządzania zasobami magazynowymi.


TAL jest jednym z największych producentów odzieży na świecie. Rocznie z jego fabryk na rynek trafia 55 milionów ubrań. 12 fabryk należących do tej firmy ma łączną powierzchnię 4.2 miliona metrów kwadratowych i produkuje 1/7 ogólnej liczby koszul sprzedawanych w Stanach Zjednoczonych.

TAL korzysta z systemu do wspomagania zarządzania Lawson M3 Enterprise Management począwszy od 2002 roku. Rozwiązanie to miało zminimalizować problem wahań produkcji i zostało wdrożone w fabrykach na terenie 7 różnych krajów. Zarząd firmy TAL doszedł do wniosku, że średnio- i długoterminowe planowanie to procesy o krytycznym znaczeniu dla jej działalności, ponieważ konieczne było skoordynowanie możliwości produkcyjnych wszystkich fabryk z zamówieniami składanymi z 6-9 miesięcznym wyprzedzeniem. TAL liczył także na zwiększenie przejrzystości planowania zapotrzebowania na poszczególne materiały, albowiem większość przygotowywanych przez firmę produktów jest wykonywana na zamówienie, z określonych przez nabywcę tkanin. Koncern zdecydował się na wybór Lawson Fashion Planning Workbench , a także na rozwiązanie Supply Chain Orders (Zlecenia łańcucha dostaw), które mają pomóc w poprawieniu efektywności produkcji i planowania zapotrzebowania na materiały.

Lawson M3 Fashion Planning Workbench pomoże firmie TAL w zrównoważeniu obciążeń produkcyjnych w poszczególnych fabrykach, będzie także wspierał procesy planowania w doborze koloru i kroju ubrań. To powinno umożliwić przedsiębiorstwu lepsze zaplanowanie możliwości produkcyjnych, da również szansę na symulowanie wielkości produkcji w zależności od zmieniających się warunków operacyjnych i biznesowych.

– Kiedyś używaliśmy arkusza kalkulacyjnego do średnio- i długoterminowego planowania produkcji, ale to pochłaniało mnóstwo czasu, nie było zintegrowane i poważnie narażało nas na ryzyko błędów popełnianych przez pracowników – stwierdził Delman Lee, dyrektor ds. technologii w firmie TAL. – Dzięki Fashion Planning Workbench , niezależnie od tego, czy dział sprzedaży wprowadza zamówienia, czy też dział planowania określa możliwości produkcyjne, wszystkie zmiany są nanoszone natychmiast i każdy pracownik może je zobaczyć. Oszczędzamy także czas. Przy 200 tysiącach zamówień zwykle poświęcaliśmy 8 godzin na pobranie i posortowanie danych w Excelu. Teraz zajmuje nam to 30 minut – dodał Delman Lee.

Rozwiązanie Lawson M3 Supply Chain Orders (Zlecenia łańcucha dostaw) wdrożono w 10 fabrykach należących do firmy TAL. Dzięki niemu pracownicy mogą zarządzać łańcuchami zamówień poprzez budowanie zależności pomiędzy zleceniami. Narzędzie to zaprojektowano z myślą o poprawie terminowości dostaw, redukcji zapasów magazynowych, eliminacji pracy ręcznej i usprawnieniu zarządzania łańcuchem dostaw.

– Korzystanie z Supply Chain Orders (Zlecenia łańcucha dostaw) sprawia, że gdy zmienia się wielkość zamówienia złożonego przez naszego klienta, nie musimy się już martwić o wszystkie inne kwestie związane z zapotrzebowaniem na materiały do tego zlecenia. Oszacowaliśmy, że to oszczędza 80 procent czasu, który dotąd poświęcaliśmy na realizację zadań tego typu – komentuje Delman Lee.
– Mimo że potrzeby i oczekiwania firm z branży odzieżowej zwiększyły się, jedna rzecz pozostała niezmienna. Chodzi o chęć zmniejszania kosztów i zwiększania efektywności – powiedział David Hope, dyrektor zarządzający Lawsona ds. regionu Azji i Japonii. – Dzięki Lawson M3 Fashion Planning Workbench i Supply Chain Orders (Zlecenia łańcucha dostaw), producenci odzieży zyskują sporo elastyczności i automatyzacji, która pozwala im stać się bardziej efektywnymi i lepiej reagującymi na potrzeby rynku firmami przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów – dodał David Hope.

Lawson M3 Fashion Planning Workbench i Supply Chain Orders (Zlecenia łańcucha dostaw) pozwalają firmie TAL lepiej radzić sobie z sezonowymi wahaniami produkcji. – Jeżeli osiągniemy nasz cel polegający na spłaszczeniu cyklu produkcyjnego, powinniśmy zaoszczędzić około 3 milionów dolarów rocznie – podsumował Delman Lee. – Ale to nie koniec korzyści. Jeżeli uda nam się zrównoważyć produkcję w poszczególnych fabrykach, to przy równej liczbie normalnych godzin ich pracy, będziemy w stanie zwiększyć limit nadliczbowych godzin pracy, co pozwoli nam na przyjmowanie większej liczby zamówień – dodał Delman Lee.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top