loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Lawson wdraża pakier ERP u producenta biżuterii

Firma Lawson Software poinformowała, że firma Bijoux Terner nabyła licencję na szereg aplikacji z pakietu ERP Lawson M3, w tym na rozwiązania Lawson Business Intelligence, Assortment Replenishment Planner (planowanie asortymentu i uzupełnianie zapasów) i Demand Planner (planowanie popytu). Bijoux Terner będzie wykorzystywać te aplikacje w celu obniżenia kosztów operacyjnych poprzez automatyzację wielu procesów związanych z zarządzaniem i uzupełnianiem zapasów w sklepach.


Umowa została podpisana w trzecim kwartale roku finansowego 2008, który skończył się 29 lutego 2008 r. Wdrożeniem systemu zajmie się dział usług specjalistycznych firmy Lawson (Lawson Professional Services).

Firma Bijoux Terner z siedzibą w Miami na Florydzie projektuje i sprzedaje niedrogą sztuczną biżuterię klasy wyższej. Firma prowadzi 400 luksusowych butików w 60 krajach na sześciu kontynentach, specjalizując się w dodatkach odzieżowych zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Potrzebowaliśmy sprawdzonego, zorientowanego na branżę modową systemu biznesowego, który pomógłby nam uprościć zarządzanie zapasami i obniżyć koszty łańcucha dostaw – powiedział Roger Betancourt, dyrektor ds. informatycznych w firmie Bijoux Terner. – Wybraliśmy firmę Lawson z uwagi na jej kompleksowe możliwości w dziedzinie analizy danych biznesowych, doświadczenie branżowe i model szybkiego wdrażania. Żaden inny dostawca nie był w stanie spełnić tych trzech kryteriów jednocześnie.

Aplikacje firmy Lawson zastąpią dotychczasowy system biznesowy firmy Bijoux Terner, który nie był już w stanie dłużej wspierać rozwoju przedsiębiorstwa. Bijoux Terner będzie wykorzystywać system firmy Lawson, aby łatwiej osiągnąć swoje cele w zakresie rozwoju operacyjnego przy niewielkich zmianach w personelu administracyjnym, dzięki zwiększeniu efektywności łańcucha dostaw.

Aplikacje Lawson Assortment Replenishment Planner (planowanie asortymentu i uzupełnianie zapasów) i Demand Planner (planowanie popytu) pomogą firmie dokładniej prognozować zapotrzebowanie na produkty w każdym punkcie sprzedaży i uprościć proces uzupełniania zapasów w celu minimalizacji kosztów magazynowania. Ponadto aplikacja Lawson Business Intelligence umożliwi firmie Bijoux Terner zwiększenie zysków poprzez zapewnienie lepszego wglądu w łańcuch dostaw, co jest niezbędne kierownikom w celu ograniczenia braku towarów na stanie, oceny działań promocyjnych i optymalizacji asortymentu produktów w każdym z punktów sprzedaży.

Świat mody stoi obecnie przed koniecznością zarządzania złożonymi globalnymi łańcuchami dostaw i dynamicznie zmieniającym się popytem klientów. W rezultacie potrzebuje oprogramowania biznesowego zapewniającego pełny wgląd w informacje stwarzające podstawy do dalszego działania – skomentował Bob McKee, dyrektor ds. strategii rozwoju rozwiązań dla branży modowej w firmie Lawson Software. – Firma Lawson pomaga firmom z tej branży usprawnić ich procesy biznesowe, dzięki czemu mogą poświęcić więcej uwagi obsłudze klientów – dodał Bob McKee.

Źródło: www.lawson.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top