loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firma IFS, globalny dostawca aplikacji dla przedsiębiorstw, ogłosiła, że Grupa Jotun, jeden z wiodących światowych dostawców farb, lakierów i powłok proszkowych, rozszerzyła umowę na wdrożenie pakietu klasy ERP IFS Applications. Docelowo system będzie wykorzystywany w 64 spółkach grupy Jotun, posiadających 40 zakładów produkcyjnych na całym świecie. Podpisana we wrześniu umowa obejmuje oprogramowanie, wdrożenie oraz usługi powdrożeniowe. Szacuje się, że wartość kontraktu w ciągu pięciu lat wyniesie 100 mln SEK.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 

Grupa Jotun jest klientem IFS w Skandynawii od 2003 roku. Wykorzystuje pakiet ERP IFS Applications w zakresie finansów, produkcji, logistyki i remontów. Zgodnie z podpisaną umową, Jotun wdroży system IFS Applications w 64 spółkach grupy, w skład których wchodzi 40 zakładów produkcyjnych. Jotun w najbliższych pięciu latach planuje rozszerzenie działalności na inne kraje oraz zwiększenie zdolności produkcyjnych swoich zakładów. Oznacza to, że IFS Applications będzie wykorzystywany jeszcze szerzej.

Po wdrożeniu IFS Applications w skandynawskiej części Grupy, firma Jotun ujednoliciła swoje procesy biznesowe oraz uzyskała w tym obszarze lepszą kontrolę i poprawę wydajności.

Dzięki IFS Applications mogliśmy rozwijać się zgodnie z planem — zaobserwowaliśmy także znaczną oszczędność kosztów — powiedział Morten Fon, prezes firmy Jotun. Globalne rozwiązanie takie jak IFS Applications jest niezbędne do osiągnięcia przez naszą firmę celów wyznaczonych na najbliższe pięć lat.

Do globalnych korzyści z zastosowania systemu zaliczyć można poprawę standaryzacji, przejrzystość funkcjonowania grupy i precyzję. Uzyskamy również lepszą kontrolę nad procesami biznesowymi dzięki pełnej integracji łańcucha dostaw, zwiększonej automatyzacji, dostępowi do aktualnych informacji, ułatwiających podejmowanie decyzji biznesowych – dodaje Ben Guren, dyrektor finansowy w firmie Jotun.

IFS jest firmą globalną, posiadającą 54 biura. Umowa podpisana z Jotun stanowi ważny krok we wzmacnianiu naszej pozycji globalnego partnera dużych korporacji — mówi Glenn Arnesen, dyrektor zarządzający IFS Scandinavia.

Produkcja procesowa jest jednym z siedmiu rynków docelowych IFS. System ERP IFS Applications posiada funkcjonalności dostosowane do potrzeb poszczególnych branż i jest adresowany do przedsiębiorstw działających w przemyśle spożywczym, chemicznym, celulozowo-papierniczym i metalurgicznym. W przypadku branży chemicznej, IFS Applications wspiera wszystkie kluczowe procesy biznesowe, w tym bilansowanie partii, zarządzanie recepturami, zarządzanie jakością oraz planowanie popytu. IFS Applications zawiera kompletne rozwiązanie z zakresu zarządzania środkami trwałymi i cyklem życia produktów. Do globalnych klientów IFS z branży chemicznej oprócz grupy Jotun, należą: DuPont, Flint Group, Willamette Valley Company, Akzo Nobel oraz Becker Industrial Coatings.

Źródło: www.ifs.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top