loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Estrella Maarud stawia na system ERP Lawsona

Lawson Software poinformował, że norweska firma Estrella Maarud wybrała rozwiązanie klasy ERP Lawson QuickStep dla branży spożywczej (Lawson QuickStep Food and Beverage) i rozpoczęła tym samym realizację krótkiego cyklu sprzedaży. Rozwiązanie pozwoli usprawnić procesy biznesowe firmy i uprościć codzienne czynności wykonywane przez około 160 użytkowników. Umowa została podpisana w pierwszym kwartale roku finansowego 2009 firmy Lawson, który skończył się 31 sierpnia 2008 roku.Działający w Skandynawii i krajach nadbałtyckich producent solonych przekąsek, który sprzedaje swoje produkty pod markami Estrella i Maarud, był związany z amerykańskim koncernem Kraft Foods Inc. Obie marki zostały niedawno przejęte przez firmę Herkules, czołowego inwestora kapitałowego na rynku norweskim (realizującego inwestycje typu private equity). Posiada on zakłady produkcyjne w Norwegii, Szwecji i na Litwie oraz zatrudnia 350 pracowników. W związku z tym przejęciem firma Estrella Maarud nie może korzystać z rozwiązań informatycznych stosowanych w koncernie Kraft Foods. Poszukiwania rozwiązania branżowego o szybkim i łatwym procesie wdrożenia szybko zakończyły się znalezieniem nowego produktu biznesowego. Proces ewaluacji zadecydował o wyborze rozwiązania Lawson QuickStep dla branży spożywczej.

W ciągu zaledwie dziewięciu miesięcy okazało się, że potrzebujemy elastycznego rozwiązania, które umożliwi nam dalsze efektywne prowadzenie działalności – powiedział Anders Ivarsson, dyrektor ds. informatycznych w firmie Estrella Maarud.

Firmę Lawson wyróżnia zrozumienie specyfiki branży i doświadczenie. Lawson QuickStep dla branży spożywczej to rozwiązanie klasy ERP, które spełnia nasze wymagania branżowe. Proces jego wdrożenia przebiega przy tym szybciej i prościej. Jest to optymalny wybór, który zaspokaja pilną potrzebę obsługi naszej nowej działalności biznesowej – dodał Anders Ivarsson.

Jest nam niezmiernie miło, że możemy współpracować z firmą Estrella Maarud i wesprzeć ją w stawianiu czoła wyzwaniom biznesowym pojawiającym się na wysoce konkurencyjnym rynku – powiedział Einar Broch, wiceprezes ds. sprzedaży w norweskim oddziale firmy Lawson. – Rozwiązanie QuickStep Food and Beverage zostało opracowane z uwzględnieniem specyficznych potrzeb firm z branży spożywczej. Dzięki temu, że Lawson QuickStep umożliwia firmom sprawne prowadzenie działalności w oparciu o własne oprogramowanie korporacyjne, klienci mogą szybciej czerpać korzyści z poczynionych inwestycji w technologie – podsumował Einar Broch.

Rozwiązanie Lawson QuickStep dla branży spożywczej w firmie Estrella Maarud będzie pracować na platformie IBM System i.

Źródło: INFOR

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top