loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Elektra Sp z o.o. wdroży system ERP w ZTB Bodaczów

Elektra, spółka zależna OPTeam SA - dostawcy i integratora systemów kart elektronicznych, podpisała umowę na dostawę i wdrożenie systemu ERP Zakładach Tłuszczowych w Bodaczowie. Wdrożenie będzie realizowane w Polsce oraz w spółkach zależnych ZTB na Ukrainie i Słowacji. System obejmie wszystkie obszary działalności firmy.


ZTB Bodaczów to jeden z największych w kraju producentów tłuszczów roślinnych oraz poekstrakcyjnej śruty rzepakowej. Potencjał przetwórczy Zakładów Tłuszczowych w Bodaczowie wynosi 120 tysięcy ton nasion oleistych rocznie. Firma jest w trakcie realizacji inwestycji, która pozwoli na osiągnięcie zdolności produkcyjnych na poziomie 500 tysięcy ton przerobu rzepaku rocznie.

Kontrakt obejmuje dostawę licencji systemu ERP CDN_XL firmy Comarch, licencji SQL, wdrożenie systemu, a także przygotowanie dedykowanego rozwiązania SKUP, autorskiego rozwiązania dostawcy dla prowadzenia skupu produktów rolnych i kontraktacji w centrali oraz w terenie. Celem projektu jest usprawnienie procesów biznesowych w firmie, szczególnie w zakresie logistyki, oraz wynikające z tego obniżenie kosztów działalności.

Zależało nam na podjęciu współpracy z dostawcą posiadającym doświadczenie w prowadzeniu projektów o dużej skali. Kompleksowa oferta spółki Elektra, zapewniająca wdrożenie systemu w naszym zakładzie w Polsce, ale również w spółkach zależnych na Ukrainie i Słowacji, najlepiej spełniła nasze oczekiwania. – mówi Krzysztof Felker, v-ce prezes Zakładów Tłuszczowych w Bodaczowie.

Wartość kontraktu to ponad 1 mln zł. W ramach wdrożenia zostanie przeprowadzona integracja CDN_XL z systemem kadrowo-płacowym wykorzystywanym przez ZTB. Start produktywny systemu przewidziany jest na połowę roku 2009.

Źródło: www.opteam.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top