loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

System ERP na starcie w CEMAT SILICON

Rozwiązanie, które zostanie oparte na najnowszej wersji zintegrowanego systemu ERP Microsoft Dynamics AX 2009, obejmie m.in. produkcję, logistykę, sprzedaż, finanse oraz księgowość. - To jest bardzo dobry moment na przeprowadzenie wdrożenia – mówi Robert Walasek, Dyrektor ds. Finansów w Cemat Silicon.

Presja rynku na obniżenie cen wymusza coraz lepszą kontrolę nad łańcuchem dostaw. Kiedy popyt rósł, margines błędu był relatywnie większy. W czasach bessy jest inaczej, trzeba równie sprawnie zarządzać kosztami, co przychodami.

Z tych też powodów podjęliśmy decyzję o wdrożeniu zintegrowanego systemu ERP Microsoft Dynamics. Chcemy efektywniej zarządzać łańcuchem dostaw i efektywniej kontrolować skomplikowane procesy produkcyjne – wyjaśnia Robert Walasek.

Cemat Silicon koncentruje się na produkcji płytek krzemowych w ponad 1000 wersjach, z których każda – w zależności od średnicy i zastosowanej technologii - ma inną wartość. Utrzymanie kontroli nad tak zróżnicowanym procesem produkcyjnym oraz czynnikami determinującymi koszty i wielkość (minimalnej) marży wymaga sprawnego obiegu informacji i ciągłego uaktualniania danych o zachodzących zdarzeniach.

Moment na tego typu udoskonalenia jest jak najbardziej odpowiedni – dodaje Robert Walasek. Przy chwilowo niższych mocach przerobowych sześcioosobowy zespół Cemat Silicon, który został dedykowany do udziału w projekcie wdrożeniowym (projektem kieruje Columbus IT), musi jednocześnie wywiązywać się także ze swych codziennych obowiązków.
Ta dodatkowa praca wyjdzie nam jednak tylko na dobre. Kiedy światowa gospodarka wróci na ścieżkę rozwoju, musimy być przygotowani na ciągle rosnącą konkurencję. Nasza cała produkcja trafia na eksport, w tym do Japonii, USA i krajów europejskich – dodaje Robart Walasek.

Cemat Silicon specjalizuje się w produkcji płytek krzemowych przy wykorzystaniu zaawansowanej technologii. Produkcja kierowana jest na rynek lokalny, europejski, azjatycki i amerykański. Firma ściśle współpracuje m.in. z General Electric, Mitsubishi oraz Toshiba.

Źródło: www.columbusit.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top