loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

IFS, globalny dostawca aplikacji dla przedsiębiorstw, wdrożył system ERP IFS Applications w Grupie Paradyż. Wdrożenie objęło następujące moduły: IFS Finanse, IFS Dystrybucja, IFS Produkcja, IFS Remonty, IFS CRM, IFS Zasoby Ludzkie oraz IFS Płace. Zastosowane w Grupie rozwiązanie usprawniło zarządzanie całą organizacją, umożliwiło płynną kontrolę przepływów finansowych, jak również usprawniło pracę przedstawicieli handlowych. Z IFS Applications korzysta obecnie ponad 350 użytkowników.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 

Grupa Paradyż, w skład której wchodzą Ceramika Paradyż Sp. z o.o. i Paradyż Sp. z o. o., jest polskim producentem płytek ceramicznych. Produkty Grupy Paradyż sprzedawane są w Polsce oraz w 40 krajach na całym świecie. Firma eksportuje 30% swojej produkcji. Obecnie Grupa Paradyż zatrudnia ponad 1600 osób w pięciu zakładach produkcyjnych. Dwa zakłady wybudowane w Tomaszowie Mazowieckim znajdują się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Przed wdrożeniem systemu IFS Applications w Grupie Paradyż wykorzystywane były systemy informatyczne, które działały niezależnie od siebie. Brak integracji uniemożliwiał m.in. dostęp do danych z poziomu innych aplikacji. Te same dane wprowadzane były kilkakrotnie. Wiele czasu poświęcano kontroli, poszukiwaniu oraz eliminacji błędów. Poszukiwano rozwiązania, które nie tylko zapewni łatwy dostęp do informacji, ale również umożliwi kontrolę procesu produkcji i pozwoli na bieżąco oceniać rentowność przedsiębiorstwa.

Wdrożenie systemu ERP w Grupie Paradyż objęło moduły wspomagające zaopatrzenie, gospodarkę magazynową, sprzedaż i produkcję. Systemem objęto również gospodarkę remontową, kadry i płace, finanse oraz zarządzanie relacjami z klientem.

Do największych korzyści wynikających z wdrożenia IFS Applications należą: jednokrotne wprowadzanie danych w miejscu ich powstania, jedna baza danych dla całej Grupy, szybkość dostępu do informacji, integracja wszystkich obszarów działania firmy, możliwość prowadzenia wielokierunkowych analiz, szybki dostęp do informacji zarządczej. Z kolei wdrożenie modułu IFS CRM znacznie usprawniło pracę przedstawicieli handlowych.

Grupa Paradyż od lat rozwija się bardzo dynamicznie. Myślimy i działamy globalnie, dlatego od lat korzystamy z systemu klasy ERP wspomagającego zarządzanie IFS Applications. Obecnie jesteśmy w stanie na bieżąco kontrolować całą produkcję i w czasie rzeczywistym oceniać rentowność co przekłada się na szybkie podejmowanie trafnych decyzji - mówi Grzegorz Mikucki, Dyrektor Informatyki w Grupie Paradyż.

Grupa Paradyż otrzymała nominację w kategorii przemysł w konkursie Lider Informatyki 2009 organizowanym przez redakcję magazynu Computerworld. Konkurs Lider Informatyki wyłania przedsiębiorstwa i instytucje odnoszące sukcesy w dziedzinie informatyzacji. Organizowany jest od 13 lat i jest najbardziej prestiżowym przedsięwzięciem konkursowym branży IT w Polsce.

Źródło: www.ifs.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top