loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Grupa ALPOL, jeden z wiodących producentów chemii budowlanej i wapna hydratyzowanego na polskim rynku, wdroży system ERP wspomagający zarządzanie, oferowany przez firmę IFS. Wdrożenie obejmie moduły: IFS Finanse, IFS Produkcja, IFS Dystrybucja, IFS Remonty, IFS Zarządzanie Projektami, IFS Zarządzanie Dokumentacją, IFS CRM oraz IFS Zasoby Ludzkie i IFS Płace. Docelowo z rozwiązania ma korzystać 50 użytkowników.
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
Grupa ALPOL jest jednym z wiodących producentów chemii budowlanej i wapna hydratyzowanego w Polsce. W skład spółki wchodzą przedsiębiorstwa: P.W. ALPOL, które posiada 10% udziału w krajowym rynku wapna hydratyzowanego oraz ALPOL GIPS, które plasuje się w pierwszej dziesiątce polskich producentów suchych mieszanek budowlanych.

Umowa dotycząca zakupu i wdrożenia systemu ERP została podpisana w styczniu 2010 r. System ma zapewnić wsparcie realizacji kluczowych procesów biznesowych, zachodzących w Grupie ALPOL, począwszy od finansów, poprzez zarządzanie projektami, produkcję, dystrybucję, gospodarkę remontową, zarządzanie obiegiem dokumentów w firmie, zarządzanie relacjami z klientami, (CRM) a także zarządzanie zasobami ludzkimi i płacami. Wdrożenie systemu IFS Applications obejmie oba przedsiębiorstwa wchodzące w skład grupy: P.W. ALPOL oraz ALPOL GIPS.
Przedsiębiorstwa wchodzące w skład Grupy ALPOL dynamicznie się rozwijają. Rozbudowujemy naszą ofertę tak, aby nasze produkty jak najlepiej spełniały oczekiwania klientów. Poszukiwaliśmy systemu klasy ERP, który wesprze działania naszej firmy i usprawni zarządzanie kluczowymi procesami biznesowymi zachodzącymi w przedsiębiorstwie. Nasza działalność obejmuje kompleksową obsługę kontrahentów, począwszy od przyjęcia zamówienia, poprzez produkcję, wieloetapową kontrolę jakości, logistykę, system szkoleń oraz wsparcie techniczne na terenie całego kraju. Fakt, iż IFS Applications wspiera realizację wszystkich głównych procesów biznesowych naszych spółek, miał duże znaczenie w procesie wyboru tego systemu. Na decyzję o wyborze IFS Applications miało wpływ również doświadczenie dostawcy i wdrożenia zrealizowane w przedsiębiorstwach z branży chemii budowlanej i innych o specyfice produkcji procesowej.” – mówi Władysław Gumułka, Prezes Zarządu obu spółek Grupy ALPOL.
Wdrożenie systemu ERP w Grupie ALPOL usprawni kluczowe procesy biznesowe zachodzące w Grupie, w tym wesprze procesy produkcji ze szczególnym uwzględnieniem planowania produkcji, przyczyni się również do optymalizacji łańcucha dostaw, jak również poprawy poziomu obsługi klienta i kontroli kosztów działalności biznesowej. System umożliwi pozyskanie informacji zarządczej niezbędnej do sterowania przedsiębiorstwami na poziomie strategicznym i operacyjnym.
Komponentowa budowa oferowanego przez nas systemu sprawia, że rozwiązanie może być łatwo dostosowywane do potrzeb biznesowych przedsiębiorstw różnych branż, w tym chemicznej. Grupa ALPOL jest kolejnym naszym klientem, który docenił możliwości oferowanego przez nas rozwiązania – mówi Marcin Taranek, Prezes Zarządu IFS CEE.
Źródło: www.ifs.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top