loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Digiprint z systemem ERP eSente

Trwa wdrożenie systemu ERP w obszarach: sprzedaż, controlling, finanse i księgowość, a także kadry i płace oraz handel, i rejestrowanie zgłoszeń serwisowych, marki SENTE u dostawcy maszyn i oprogramowania dla poligrafii. Zakończenie projektu przewidziano do końca marca 2010 roku.

 

Wybraliśmy programy z pakietu SENTE eSystem, z uwagi na ich szerokie możliwości dostosowania do specyfiki naszej firmy. Kierowaliśmy się także kompleksowością oferty. Zależało nam także na tym, by programy były w pełni zintegrowane i umożliwiały nam m.in. zarządzanie zarówno procesami sprzedaży, jak wewnętrznymi procesami w firmie - wyjaśnia Waldemar Pawelski, szef projektu wdrożeniowego w firmie Digiprint Sp. z o.o.
W efekcie analizy przedwdrożeniowej przedsiębiorstwo wybrało program usprawniający obsługę sprzedaży, zaopatrzenia, gospodarki magazynowej, spedycji i dystrybucji towarów, a także program umożliwiający prowadzenie wielowymiarowych analiz controllingowych oraz system ułatwiający pełną obsługę finansowo – księgową i kadrowo – płacową. Firma wybrała również program wspomagający prowadzenie działań handlowych i rejestrowanie zgłoszeń serwisowych.

Program SENTE Sprzedaż i Dystrybucja będzie rozbudowany o moduł umożliwiający rejestrowanie sprzedaży urządzeń poligraficznych. W celu kompleksowego wsparcia obsługi umów serwisowych zostanie wdrożony moduł pozwalający serwisantom na rejestrowanie wskazań liczników z eksploatacji maszyn poligraficznych. System zapewni firmie także elektroniczny obieg zamówień od klientów na zakup dużych maszyn poligraficznych. Dzięki temu pracownicy poszczególnych działów będą znali bieżący status danego zamówienia i mogli nanosić do niego swoje uwagi.

Dzięki systemowi controllingowemu firma będzie mogła na bieżąco analizować koszty i przychody ze sprzedaży maszyn i materiałów eksploatacyjnych oraz analizować koszty i przychody z opieki serwisowej. Ponadto, w ramach programu finansowo - księgowego oprócz standardowych funkcji dostawca wdroży moduł homebakingowy, umożliwiający przedsiębiorstwu wymianę danych finansowych z systemem bankowości elektronicznej.
Innym ciekawym rozwiązaniem wdrażanym przez naszych konsultantów jest adaptacja programu SENTE Witryna Handlowa, która za pośrednictwem przeglądarki internetowej umożliwi serwisantom m.in. rejestrację zgłoszeń naprawy sprzętu od klientów, a samym klientom składanie zamówień na materiały eksploatacyjne do urządzeń drukujących - mówi Daniel Kuliński, szef projektu wdrożeniowego w SENTE.
Obecnie konsultanci prowadzą w Digiprint cykl szkoleń dla prawie 30. przyszłych użytkowników systemu ERP.


Źródło: www.sente.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top