loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Pakiet ERP MAAT w Zakładzie Narzędziowym „M+R”

COMPSOFT - ERP, systemy ERP, zarządzanie firmąZakład Narzędziowy „M+R”, gorlicki producent specjalistycznych, indywidualnych pomocy warsztatowych oraz części do maszyn i urządzeń wdrożył system ERP firmy COMP Soft. Prace zakończyły się w lutym bieżącego roku.
Głównym celem wdrożenia pakietu MAAT było zintegrowanie wszelkich procesów zachodzących w naszej firmie w ramach jednego systemu informatycznego. Poszukiwaliśmy rozwiązania, które zoptymalizuje działanie wszystkich działów naszego przedsiębiorstwa oraz zautomatyzuje przepływ informacji. Wybierając ofertę COMP Soft spośród wielu rozwiązań dostępnych na rynku kierowaliśmy się przede wszystkim doświadczeniem firmy i jej referencjami wśród przedsiębiorstw produkcyjnych. Równie ważna była funkcjonalność pakietu MAAT, a także intuicyjność i łatwość jego obsługi – mówi Alicja Nowak, Zastępca Dyrektora ds. Ekonomiczno-Finansowych w Zakładzie Narzędziowym „M+R”.
Wprowadzenie system ERP MAAT pozwoliło Zakładowi Narzędziowemu „M+R” na zmianę procesów zarządzania i znacznie poprawiło jakość pracy w firmie. Centralne gromadzenie i przetwarzanie danych wspomaga sprawną realizację zamówień i sprzedaży, pozwala na bieżący dostęp do stanów magazynowych i obsługę działań księgowych. System umożliwia zarządzanie wszystkimi procesami produkcyjnymi, ułatwia ich planowanie i rozliczanie. Dzięki rozwiązaniu firmy COMP Soft Zakład Narzędziowy „M+R” ma łatwy dostęp do przekrojowych analiz, które wspomagają podejmowanie decyzji zarządczych.
Teraz po zakończeniu wdrożenia mogę stwierdzić, że jesteśmy bardzo zadowoleni z dokonanego wyboru i sprawnej realizacji całego przedsięwzięcia. Cały projekt od etapu analizy przedwdrożeniowej, poprzez wdrożenia i szkolenia przeprowadzony został perfekcyjnie. Doświadczenie konsultantów firmy COMP Soft, ich podejście do realizowanych zadań oraz wysoki poziom kompetencji potwierdzają, że nasz wybór był słuszny. Proces wdrożenia przebiegł bardzo sprawnie i oparty był o rzetelną współpracę, zapewniając łatwą wymianę informacji pomiędzy obiema stronami oraz szybkie wyjaśnianie wszelkich wątpliwości – podsumowuje Alicja Nowak z Zakładu Narzędziowego „M+R”.
Wdrożenie objęło swoim zakresem wszystkie kluczowe obszary funkcjonowania firmy: finanse i rachunkowość, obsługę majątku trwałego, zakupy i zarządzanie magazynem, sprzedaż i dystrybucję, techniczne przygotowanie produkcji, planowanie i realizację produkcji, a także zarządzanie kadrami.
Informatyczne wspomaganie zarządzania produkcją, w szczególności planowanie produkcji i rozliczanie kosztów w zakładach narzędziowych jest sprawą skomplikowaną, wymaga dużego doświadczenia oraz każdorazowo indywidualnego podejścia do wdrożenia. Przydały się referencje oraz wiedza zdobyta w innych przedsiębiorstwach tego typu – dodaje Zbigniew Pokora, szef projektu ze strony COMP Soft.
Źródło: www.compsoft.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top