loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
21 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 55 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności, JEST JUŻ DOSTĘPNY DO POBRANIA!


KLIKNIJ I POBIERZ EGZEMPLARZ JUŻ DZIŚ!


PARTNERZY RAPORTU ERP 2021

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

SAP ERP w branży dystrybucji części zamiennych
do pojazdów ciężarowych

Firma itelligence nawiązała współpracę z P.W. Autos Sp. z o.o. z Solca Kujawskiego, jednym z największych dystrybutorów części zamiennych do pojazdów ciężarowych, przyczep, naczep i autobusów w Polsce. itelligence przeprowadzi pierwsze na polskim rynku wdrożenie systemu SAP ERP w tej branży. Wdrożenie obejmie centralę i centrum magazynowe w Solcu Kujawskim, 62 oddziały w Polsce i na terenie Słowacji oraz sieć warsztatów dla pojazdów ciężarowych i autobusów różnych marek.
W naszej firmie pracuje ponad 450 osób, w ofercie posiadamy ponad 40.000 pozycji, co roku znacznie zwiększamy nasze obroty. Aby sprostać wymaganiom naszych odbiorców, wzbogacamy i rozszerzamy asortyment firmy, nawiązujemy nowe kontakty z dostawcami z kraju i z zagranicy. Jesteśmy w trakcie budowy nowego magazynu wysokiego składowania w naszej centrali. Wykorzystywany przez nas system ERP nie gwarantował nam już niezbędnego wsparcia przy naszej dynamice wzrostu i planach rozwoju przedsiębiorstwa. Wybraliśmy rozwiązanie firmy SAP ze względu na długofalową strategię wsparcia i rozwoju oferowanego oprogramowania. Liczymy, że system SAP zapewni nam wieloletnie wsparcie i rozwój, a oferowane funkcjonalności pozwolą nam dodatkowo usprawnić procesy wewnątrz firmy – mówi Marek Sałek, Prezes P.W. Autos Sp. z o.o.
Kompleksowy projekt wdrożeniowy, którego zakończenie zaplanowano na 2012 rok, obejmie najważniejsze obszary działalności firmy: rachunkowość finansową, środki trwałe, kontroling, sprzedaż i dystrybucję, zaopatrzenie i logistykę, gospodarkę magazynową oraz kadry i płace, a także dystrybucję i sprzedaż internetową. Dodatkowo uruchomiona zostanie platforma B2B umożliwiająca bezpośrednie składanie zamówień dla kluczowych partnerów biznesowych. W systemie będzie pracować ponad 300 użytkowników.
O wyborze firmy itelligence zadecydowało profesjonalne podejście i doświadczenie, a także kompletny zakres oferowanych usług. Naszym priorytetem był wybór partnera na lata, który nie tylko wdroży oprogramowanie, ale też zagwarantuje nam bezpieczne jego użytkowanie w perspektywie kolejnych 5-10 lat. itelligence dysponuje zespołem kompetentnych ekspertów, którzy rozumieją nasze potrzeby i potrafią przełożyć je na konfigurację systemu. Potrafili zaproponować nam kompleksowe rozwiązania naszych potrzeb – od sprzedaży i serwisu, przez zaopatrzenie, logistykę i magazyny, aż po finanse, kadry i płace. Nie bez znaczenia była dla nas możliwość skorzystania na czas wdrożenia z outsourcingu systemów w Data Center itelligence. Możemy skoncentrować się na budowaniu koncepcji systemu, a nie na poszukiwaniu nowych serwerów i szkoleniu administratorów. – mówi Leszek Guzikowski, Kierownik Projektu w P.W. Autos Sp. z o.o.
Na czas wdrożenia P.W. Autos Sp. z o.o. skorzysta z usługi Implementation Hosting w Data Center itelligence w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem. Specjaliści itelligence przejmą odpowiedzialność za utrzymanie i administrację rozwiązaniem SAP ERP. itelligence dostarczy również licencje i będzie świadczyć usługi SAP Enterprise Support.
Będąc jednym z dwóch globalnych partnerów SAP na świecie, jesteśmy przygotowani do świadczenia pełnego zakresu usług SAP dla najbardziej wymagających klientów. Niewątpliwie takimi klientami są firmy z branży dystrybucyjnej, których systemy muszą być bardzo wydajne i dostępne praktycznie 24/7. Działy sprzedaży pracują zwykle za dnia, ale już centra dystrybucyjne pracują w trybie nawet 3-zmianowym. To powoduje, że praktycznie przez całą dobę wymagany jest monitoring i niezbędne wsparcie techniczne w przypadku awarii kluczowego dla firmy systemu, bez którego nie byłoby możliwe wystawienie faktury, czy listu przewozowego. Bardzo się cieszę, że nasze możliwości, doświadczenie i kompetencje zostały docenione przez P.W. Autos Sp. z o.o., którego uważamy za naszego strategicznego klienta. – powiedział Krzysztof Witczak, członek zarządu, dyrektor sprzedaży w itelligence Sp. z o.o.
Źródło: www.itelligence.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top