loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

System ERP na wagę złota

Amber Gold Sp. z o.o., firma świadcząca usługi finansowe związane z inwestowaniem w metale szlachetne, usprawniła swoją działalność wykorzystując nowoczesny system ERP Comarch CDN XL.
 
Firma Amber Gold poszukiwała rozwiązania, które uporządkuje obieg dokumentów i wymianę informacji. Zarząd spółki postawił przed systemem także dodatkowe wymagania. Dotyczyły one m.in. zwiększenia szybkości pracy pracowników, dostępu do rzetelnej i prawdziwej informacji o kliencie, integracji systemów informatycznych przedsiębiorstwa i wyeliminowania wielokrotnego wprowadzania tych samych danych.

O wyborze systemu Comarch CDN XL zadecydowały jego bogata funkcjonalność oraz możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb. Wdrożono następujące funkcjonalności: Sprzedaż, Zamówienia, Księgowość, Środki Trwałe, CRM, HR – Kadry i Płace.
Wdrożenie systemu ERP w znaczący sposób wpłynęło na automatyzację działań firmy w wielu obszarach. Nowe rozwiązanie IT udoskonaliło wymianę dokumentów oraz scaliło i ujednoliciło sposób wymiany informacji. Zintegrowanie systemów informatycznych przedsiębiorstwa pozwoliło na usprawnienie pracy pracowników, wyeliminowało dublowanie wprowadzanych informacji, co skróciło czas trwania poszczególnych zadań. Wiele czynności uległo automatyzacji, dzięki czemu uwolniono znaczne pokłady czasu i energii pracowników – mówi Krzysztof Hupało, koordynator Zespołu Comarch CDN XL w Insoft Consulting.
Amber Gold Sp. z o.o. jest gdańską spółką posiadającą ponad 50 placówek na terenie całego kraju, zatrudniającą ok. 300 pracowników. Firma świadczy usługi związane z inwestowaniem w metale szlachetne szerokiej grupie odbiorców. Jej klientami są zarówno osoby, które inwestują lub lokują swoje oszczędności, jak i osoby szukające rozwiązań kredytowych. Do głównych oferowanych produktów należą lokaty, inwestycję oraz pożyczki.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top