loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Dremex i Raweco z pakietem ERP MAAT

COMPSOFT - SYSTEM ERP, MAAT, ERPW grudniu 2011 zakończyły się prace związane z wdrożeniem pakietu MAAT, zintegrowanego rozwiązania klasy ERP, w dwóch firmach należących do tej samej grupy kapitałowej – Dremex oraz w przedsiębiorstwie Raweco. Wdrożenie było realizowane przez firmę COMP Soft, mieleckiego producenta oprogramowania ERP.
 
Firma Dremex Sp. z o.o. jest wiodącym dostawcą produktów dla górnictwa, ponadto przedsiębiorstwo zajmuje się produkcją umywalek z żywic syntetycznych. Specyfiką działalności firmy Raweco Sp. z o.o. jest dystrybucja kamienia naturalnego. Przed rozpoczęciem wdrożenia obie firmy korzystały z niezintegrowanych, dedykowanych aplikacji w wybranych obszarach działalności wspierając się arkuszami kalkulacyjnymi. Wprowadzenie pakietu  ERP MAAT pozwoliło na usprawnienie przepływu informacji, analizę bieżących danych, a przede wszystkim na zmianę procesów zarządzania.

Podstawowym celem projektu w przedsiębiorstwie Dremex było zoptymalizowanie procesów produkcyjnych. W firmie zostały wdrożone moduły wspomagające ten obszar działalności: Techniczne Przygotowanie Produkcji, Planowanie Produkcji, Kontrola i Rejestracja Produkcji oraz Koszty Produkcji. Dodatkowo uruchomiono także nową funkcjonalność wspomagającą obsługę produkcji umywalek.
Od samego początku zależało nam na zautomatyzowaniu rejestracji postępu prac na liniach produkcyjnych umywalek. Dlatego specjalnie na nasze potrzeby COMP Soft zaprojektował dodatkowy moduł, który wspomaga ten obszar naszej działalności. Nowa funkcjonalność obsługuje wszelkie etapy produkcji umywalek – od momentu, gdy forma trafia na linię produkcyjną, poprzez etap malowania, a następnie rozformowania i prac wykończeniowych poprzez dział kontroli jakości, aż do momentu, w którym wyrób gotowy trafia do magazynu – mówi Mariusz Grędysa, koordynator wdrożenia z firmy Dremex.
W firmie Dremex oraz w przedsiębiorstwie Raweco zintegrowany i funkcjonalny pakiet  ERP wspomaga obsługę wszystkich najważniejszych obszarów biznesowych: logistykę sprzedaży i zakupu, gospodarkę magazynową, dystrybucję, finanse i księgowość, środki trwałe, kadry i płace.
Na realizację projektu w obu przedsiębiorstwach oraz zaprojektowanie nowego modułu dla firmy Dremex mieliśmy zaledwie sześć miesięcy. Wymagało to wyjątkowej mobilizacji zarówno naszych pracowników, jak i osób zaangażowanych we wdrożenie po stronie Klienta. Ale warto było – Klienci korzystają z zintegrowanego i funkcjonalnego oprogramowania, pakiet MAAT zyskał nową funkcjonalność, a do grona zadowolonych użytkowników pakietu MAAT dołączyły kolejne firm – mówi Zbigniew Pokora, szef projektu ze strony COMP Soft.
Źródło: www.compsoft.com.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top