loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Welsh Paper, międzynarodowy producent opakowań dla przemysłu oraz Sauermann, globalny wytwórca pomp przemysłowych dołączyły do grona firm, które korzystają z oprogramowania ERP QAD Enterprise Applications w modelu usługowym (SaaS) – QAD On Demand.
QAD jako pierwszy dostawca na rynku, zaoferował kompleksowy pakiet ERP dla firm produkcyjnych na zasadach Cloud Computing. Odpowiada on funkcjonalnościom systemu instalowanego lokalnie (model „on-premise”). Oprogramowanie, systemy i infrastruktura jest zarządzana i administrowana przez QAD w bezpiecznym i stabilnym centrum danych, co eliminuje szereg ryzyk finansowych i informatycznych związanych z implementacją i obsługą aplikacji ERP. W obu przypadkach QAD gwarantuje dostępność aplikacji na poziomie 99,5%.

Rozwiązanie QAD On Demand wspiera obecnie dywizję Welsh Custom, zakład przejęty w ostatnim czasie przez Welsh Paper. W celu zapewnienia niezakłóconego procesu zmian oraz umożliwienia ciągłości biznesowej podczas procesu akwizycji, Welsh Custom potrzebowało rozwiązania ERP, które może być błyskawicznie dostępne i dostosowane do potrzeb firmy. Dzięki QAD On Demand nie ma potrzeby angażowania pracowników do zarządzania procesem wdrożenia oraz codziennej administracji i utrzymania aplikacji.
Dzięki QAD On Demand możemy korzystać z systemu naprawdę szybko, przy utrzymaniu projektu w zakładanym terminie i budżecie. Co więcej, zakończyliśmy proces akwizycji w ciągu tygodni, a nie miesięcy. Welsh Paper jest obecnie w trakcie procesu instalowania QAD On Demand we wszystkich oddziałach. Zastosowana w projekcie metodologia Easy On Boarding pozwoliła wypracować model wdrożenia i najlepsze praktyki, przyspieszając włączenie oprogramowania w innych zakładach. Implementacje są prowadzone w Welsh Packaging i Welsh Foam, a kolejne to Welsh Paper i Welsh Wood. QAD On Demand jest z pewnością właściwym rozwiązaniem - mówi Brad Welsh, prezes Welsh Custom.
Cloud Computing to w tej chwili absolutnie najsilniejszy trend na rynku IT. Powoli odchodzą w przeszłość czasy, gdy firmy produkcyjne były zmuszane do inwestowania w samodzielną, kompleksową infrastrukturę informatyczną. Aplikacja QAD w modelu On Demand umożliwia firmom produkcyjnym skupienie się na podstawowej działalności, bez konieczności ciągłego inwestowania w sprzęt, licencje i administrację systemem informatycznym. Dla klientów użytkujących aplikację QAD w modelu On Demand szczególnie istotne jest to, że jest ona regularnie i nieinwazyjnie podnoszona do najnowszych wersji bez dodatkowych kosztów. Dzięki temu klienci mogą od razu korzystać z najnowszych funkcjonalności – mówi Mateusz Ciesielski, Account Manager, QAD Polska.
Sauermann zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów pomp wodnych stosowanych w instalacjach grzewczych, klimatyzacjach oraz systemach chłodniczych. Firma nie dysponowała dotychczas centralnym systemem ERP zapewniającym konsolidację operacji w skali międzynarodowej. Sauermann podjął decyzję o przejściu na QAD On Demand w celu szybkiego wsparcia działalności globalnej. Koncern rozpoczął udostępnianie oprogramowania w zakładzie Sauermann Industries S.A., zlokalizowanym we Francji, gdzie zastosowano QAD On Demand do standaryzacji operacji finansowych. W dalszej kolejności system obejmie obszar zarządzania relacjami z klientami (CRM), sprzedaży oraz księgowości w oddziałach we Włoszech, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Oprogramowanie QAD będzie również stosowane w Chinach oraz Stanach Zjednoczonych.
Wybraliśmy QAD On Demand, ponieważ to rozwiązanie najlepiej odpowiadało naszym oczekiwaniom – tłumaczy Serge Bohyn, dyrektor zarządzający Sauermann. - QAD On Demand dostosowuje się do prowadzonego biznesu i uzupełnia nasze zasoby IT. To idealna platforma wychodząca naprzeciw potrzebom klientów i dostawców.
QAD w badaniach Aberdeen Group

Firma analityczna Aberdeen Group wskazała QAD jako pioniera w zakresie rozwoju i dostarczania kompleksowego systemu ERP dla globalnych firm produkcyjnych w modelu SaaS (oprogramowanie jako usługa). Dostawca oprogramowania plasuje się w gronie pierwszych producentów systemu wspomagającego zarządzanie, którzy zaoferowali pełny zestaw funkcjonalności swojego sztandarowego rozwiązania QAD Enterprise Applications na zasadach wynajmu aplikacji. Z rozwiązania QAD On Demand korzysta obecnie 377 zakładów i 7500 użytkowników na całym świecie.

Firmy produkcyjne dysponują ograniczonymi zasobami IT są zainteresowanie wydzieleniem ich na zewnątrz na zasadach outsourcingu. QAD On Demand wpisuje się w te politykę, ponieważ minimalizuje nakłady pracy i obsługę techniczną związaną z instalacją, zapewniając jednocześnie globalne wsparcie w trybie 24/7. Wynajem oprogramowania w popularnej „chmurze” jest szczególnie atrakcyjny dla firm, które dysponują starym sprzętem i oprogramowaniem oraz zmagają się z częstymi zmianami kadrowymi w zespole IT. To również korzystne rozwiązanie w sytuacji braku odpowiednich kompetencji w dziale informatycznym. Jednym z istotnych argumentów przemawiających za tym modelem użytkowania systemu jest pełna dostępność aplikacji i zachowanie wysokiej wydajności systemu. Dzięki rozwiązaniu, firmy są w stanie znacząco obniżyć całkowite koszty posiadania systemu mierzone wskaźnikiem Total Cost of Ownership (TCO).

Źródło: QAD

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top