loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

IT.integro wdrożyła system ERP w Curtis Health Caps

itintegro logo2015Curtis Health Caps to producent farmaceutyków, suplementów diety i kosmetyków. Rozwój firmy i budowa nowego zakładu produkcyjnego skłoniły właścicieli do inwestycji w system ERP. Aby spełnić wszystkie, szczególnie branżowe wymagania firma wybrała Microsoft Dynamics NAV z rozwiązaniem Tectura Life Sciences. Partnerem została firma IT.integro z Poznania.
Do wdrożenia Microsoft Dynamics NAV Curtis pracował na kilku różnych rozwiązaniach. Księgowość, magazyn i produkcja nie były ze sobą zintegrowane. Bardzo istotna w branży kontrola jakości ewidencjonowana była w dokumentach pakietu MS Office. Wiele pracy było wykonywanej ręcznie. Skala działalności firmy nie wymagała jednak bardziej zaawansowanych rozwiązań.

Wszystko diametralnie zmieniło się na przełomie 2010/11 roku. Curtis otrzymał środki unijne na budowę nowego zakładu produkcyjnego. Firma przeniosła się do niego z planami potrojenia dotychczasowej produkcji. Szybko stało się jasne, że wcześniejsze rozwiązania IT nie wystarczą. Potrzebny był zintegrowany system ERP.

Oprócz integracji, celem wdrożenia była też poprawa obsługi klienta, lepsze zarządzanie zapasami i produkcją. Kluczowym elementem była też kontrola jakości. Firma poszukiwała nie tylko rozwiązania, które spełni te wymagania. Istotny był również partner, który zagwarantuje sukces projektu. Wdrożenie, które miało objąć zarówno produkcję jak i kontrolę jakości farmaceutyków musiało być bezbłędne. Skutki systemowych niedociągnięć np. w ramach receptur produktów mogłyby mieć groźne konsekwencje dla konsumentów.

Partnerem wybrano więc doświadczoną w branży firmę IT.integro. Wdrożyła ona system Microsoft Dynamics NAV wraz rozwiązaniem Tectura Life Sciences.

Źródło: IT.integro

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top