loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Fabryka Mando Corporation zlokalizowana na 13-hektarowej działce w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej Wałbrzychu to największa fabryka koncernu poza granicami Korei. Firma zajmuje się produkcją części i podzespołów samochodowych. Produkty Mando znajdują się w pojazdach takich marek jak General Motors, Renault, Opel, Saab, BMW czy Ford. W ciągu trzech lat w nowej fabryce w Wałbrzychu zatrudnionych zostanie 300 osób.


Głównym wyzwaniem, jaki stanął przed działem HR firmy Mando, okazało się znalezienie oprogramowania, które pozwoli jej na obsługę kadrowo-płacową nowo zatrudnianych pracowników. Z uwagi na to, że zatrudnienie będzie przebiegało dwuetapowo: w pierwszej kolejności zatrudniani będą pracownicy biurowi, a dopiero w późniejszym etapie na stanowiska produkcyjne, program musiał brać pod uwagę indywidualne kryteria kultury organizacyjnej firmy Mando, a jednocześnie być zgodny z przepisami obowiązującymi w Polsce.

Dodatkowo, koncern Mando poszukiwał rozwiązania, które nie będzie ograniczało prac działu HR w zakresie liczby zatrudnianych pracowników. Kryterium wyboru oprogramowania była również możliwość przygotowania w programie dowolnych raportów i zestawień kadrowo-płacowych według indywidualnych wymagań firmy Mando.

Spośród dostępnych na rynku systemów firma Mando Corporation postawiła na program Comarch ERP Optima i moduł Płace i Kadry. Wdrożenie rozwiązania prowadzi firma UNIWERS.com – Partner Comarch.

Mando Corporation zajmuje się produkcją części i podzespołów samochodowych, między innymi układów hamulcowych, systemów kontroli trakcji oraz amortyzatorów. Wałbrzyska fabryka Mando będzie pierwszą tak dużą inwestycją koreańskiej firmy w tej części Europy. Holding ma zakłady produkcyjne między innymi w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Malezji, Chinach i Korei Południowej.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top