loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Podstawowe wymagania wobec systemu ERP QAD Enterprise Applications wspierającego pracę zakładu produkcyjnego koncentrują się na zapewnieniu stabilności i niezawodności działania. Zakład Ergis-Eurofilms w Oławie zajmuje się produkcją folii stretch, taśm PET oraz folii termokurczliwej PVC.

Ze względu na specyfikę naszej firmy wymagamy, by system był dostępny w każdym momencie. Dzięki wdrożonym narzędziom informatycznym zyskujemy przejrzysty obraz działań i dostęp do niezbędnych danych historycznych, które ułatwiają nam podejmowanie kolejnych decyzji. System jest przez nas wykorzystywany nie tylko do rozliczania produkcji w krótkim okresie, ale przede wszystkim do wyciągania wniosków i planowania kolejnych działań - mówi Adam Prus, Dyrektor Operacyjny Oddziału Ergis-Eurofilms w Oławie.
Wprowadzenie systemu informatycznego oznacza redukcję dokumentacji papierowej, a tym samym, skrócenie czasu potrzebnego na realizację operacji. W bezpośredni sposób przekłada się to na efektywność pracy, zmniejszenie liczby pomyłek i skuteczniejsze raportowanie. Aplikacja rozwiązuje również problem związany z brakiem odpowiednich zasobów osobowych do obsługi procesów. Dzięki automatyzacji zapewnianej przez system, zakład jest w stanie realizować wiele zadań przy mniejszym zaangażowaniu pracowników.

W oławskiej fabryce Ergis-Eurofilms został wdrożony system QAD Warehousing, który odpowiada za wsparcie obsługi magazynu wysokiego składowania. Wprowadzenie nowego rozwiązania wiąże się ze wzrostem ilości produkcji oraz optymalizacją istniejącego magazynu, który zwiększył swoją pojemność o 40%. Zastosowano w nim nowy system regałów przesuwnych umożliwiający innowacyjny sposób przechowywania fizycznego. Głównym zadaniem systemu jest zarządzanie stanami magazynowymi i kompleksowym procesem logistyki magazynowej w łatwym i przyjaznym dla użytkownika środowisku aplikacyjnym.
Każdego dnia przez magazyn pracujący w trybie 24/7 przepływa około 100-200 palet z asortymentem. Bez systemu informatycznego byłoby ciężko zarządzać tak złożonym procesem – przekonuje Adam Prus. – Dzięki aplikacji zintegrowanej z systemem kodów kreskowych jesteśmy w stanie przyspieszyć obsługę i przepływ towarów, przy jednoczesnym zmniejszeniu błędów.
Kolejne usprawnienia objęły obszar zarządzania parkiem maszynowym. Wprowadzenie rozwiązania QAD Enterprise Asset Management pozwoliło na spełnienie wymagań zakładu w zakresie utrzymania ruchu maszyn i urządzeń, a co najważniejsze kontrolę przestojów oraz utrzymanie w przypadku awarii. W rezultacie, firma ma nadzieje poprawić poziom wykorzystania parku maszynowego oraz zwiększyć sprawność całego procesu wytwórczego.
Dzięki wdrożeniu QAD EAM, udało się pobrać i zintegrować rozproszone informacje dotychczas gromadzone w arkuszach kalkulacyjnych. Uzyskaliśmy dobre dane wyjściowe do dalszej analizy, co pozwala w bardziej przewidywalny sposób zarządzać konserwacją linii. Wpłynie to na optymalizację działania maszyn i zwiększenie wydajności parku maszynowego – mówi Adam Prus.
Źródło: www.qad.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top