loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Magia i system ERP firmy Comarch kluczem sukcesu Wydawnictwa

Wydawnictwo Media Rodzina zdecydowało się na kompleksowe wdrożenie systemu Comarch ERP XL. Firma na polskim rynku książki istnieje od 20 lat, a swój największy sukces osiągnęła wydając cykl o Harrym Potterze, którego łączna sprzedaż osiągnęła ponad 5 mln egzemplarzy.
Zintegrowany system ERP zostanie zbudowany w oparciu o Comarch ERP XL, a swym zakresem obejmować będzie kluczowe procesy związane z handlem, magazynem oraz księgowością firmy Media Rodzina Sp. z o.o. Wydawnictwo sprzedaje prawie milion egzemplarzy rocznie. Przy takiej skali działalności automatyzacja procesów i eliminacja dublujących się zadań zaowocuje znaczącym wzrostem efektywności i przyniesie ogromne oszczędności finansowe.

System Comarch ERP XL obsługiwać będzie wszystkie kanały dystrybucji wydawnictwa. Umożliwi to m.in. aplikacja na smartfony Comarch ERP Mobilny Sprzedawca, która będzie podstawowym narzędziem pracy pięciu przedstawicieli handlowych Media Rodzina. Sprzedaż internetowa również będzie realizowana poprzez system Comarch ERP XL dzięki zintegrowaniu go ze sklepem internetowym www.shop.mediarodzina.com.pl. Kolejnym ważnym kanałem dystrybucji są sklepy Empik i Merlin. Współpraca z tymi firmami będzie przebiegać znaczenie sprawniej dzięki dedykowanej aplikacji elektronicznej wymiany dokumentów stworzonej przez programistów OrderSoft.

Innym ważnym elementem systemu będzie moduł Magazyn Wysokiego Składu zintegrowany z aplikacją na kolektory danych Comarch ERP Mobilny Magazynier w wersji online. Takie rozwiązanie umożliwi szybką i bezbłędną realizację dyspozycji magazynowych.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top