loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Produkcja elementów do dźwigów pod kontrolą systemu ERP Microsoft Dynamics NAV

itintegro logo2015Firma Montel sp. z o.o. rozpoczęła 2013 od oddania produkcji elementów do dźwigów pod kontrolę nowoczesnego systemu ERP – Micorosft Dynamics NAV. IT.integro wdrożyła ten system dla 11 użytkowników w bardzo krótkim czasie – 3 miesięcy.

Microsoft Dynamics NAV 2009 poradził sobie nie tylko ze standardowymi funkcjonalnościami jak zarządzanie finansami, obsługę sprzedaży czy zakupy, ale wspiera Montel także w prowadzeniu produkcji, która odbywa się każdorazowo na zamówienie od klientów. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania ERP każdy element wytworzenia elementu do dźwigu ma swoje odzwierciedlenie w NAV 2009. Od początku roku śrutowanie, cięcie, spawanie i malowanie wykonywane jest na podstawie zleceń produkcyjnych w systemie ERP.

W celu sprawnej obsługi wszystkich procesów biznesowych Montel korzysta z nowoczesnego rozwiązania dostępnego w Microsoft Dynamics NAV 2009, tj. predefiniowanym rolom (Role Centers). Na potrzeby Montel IT.integro zmodyfikowało standardowe role dostępne w systemie jak i napisało nowe. Obecnie pracownicy klienta korzystają m.in. z następujących profili: księgowy, planista produkcji, mistrz produkcji, kierownik sprzedaży, zaopatrzeniowiec. System pozwala na rozbudowę o nowe elementy, które z pewnością przydadzą się Spółce kiedy wdroży nowy rodzaj produkcji – podwozia do dźwigów.

Z uwagi na bardzo bliską współpracę z siostrzaną spółką Teleskop w Microsoft Dynamics NAV 2009 zostanie w najbliższych tygodniach wprowadzona elektroniczna wymiana danych z tym partnerem. Dzięki temu możliwe będzie zaawansowane planowanie produkcji – w powiązaniu z działaniami Teleskop oraz planowanie zakupów. Montel sp. z o.o. jest jedną z firm skupionych w holdingu Telemond specjalizującym się wytwarzaniu konstrukcji stalowych dla różnego typu przemysłów. W Polsce spółka działa od roku 2007 w Kostrzynie n/Odrą. Obecnie zatrudnia ponad 100 osób. Specjalizuje się w produkcji kratownic do dźwigów różnych gabarytów. Jej wyroby montowane są u liderów branży – Terex, Liebherr, i inni.

Źródło: www.it.integro.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top