loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comarch ERP wspiera producenta pasz

Wdrożenie systemu Comarch ERP XL przyniesie realne i policzalne korzyści dla Wytwórni Pasz LIRA. Implementację jednego z szerokiej gamy produktów Comarch ERP przeprowadził Złoty Partner Comarch.
 
 
W trakcie analizy przedwdrożeniowej Graphcom zidentyfikował obszary, których dotychczasowa, pracochłonna obsługa zostanie znacznie zoptymalizowana dzięki wykorzystaniu narzędzi dostępnych w systemie Comarch.

W ramach wdrożonego oprogramowania Comarch ERP XL na szczególną uwagę zasługuje Comarch ERP Pulpit Kontrahenta. Narzędzie umożliwia zdalną obsługę sprzedaży. Każdy uprawniony klient za pomocą przeglądarki internetowej ma wgląd do aktualnej oferty i w wygodny sposób może złożyć zamówienie, reklamację, a także monitorować ich stan. Dzięki zastosowaniu Comarch ERP Pulpit Kontrahenta Wytwórnia Pasz LIRA usprawniła proces obsługi sprzedaży i znacznie zredukowała czas, jaki jej pracownicy poświęcają na jego obsługę. Ponad 50 proc. wszystkich zamówień trafia do systemu za pośrednictwem Pulpitu Kontrahenta.

Dzięki wdrożeniu narzędzia Wytwórnia Pasz LIRA uzyskała takie korzyści jak m.in.:
  • niższe koszty komunikacji – składanie zamówień oraz zapytań ofertowych wymaga teraz jedynie kilku kliknięć w portalu, zamiast długich rozmów telefonicznych czy ciągnącej się korespondencji e-mailowej,
  • zawsze bieżące informacje na temat stanów magazynowych, dostępności towarów i poziomów cenowych; co więcej, informacje te dostępne w dowolnym momencie – nawet w godzinach, w których biuro handlowe nie jest czynne,
  • zminimalizowane prawdopodobieństwo popełnienia pomyłek – żaden z dokumentów nie musi być przepisywany, a cała historia kontaktów pisemnych i wymienionych pomiędzy firmami dokumentów handlowych dostępna jest w jednym miejscu,
  • faktury dostępne od zaraz.
Wdrożenie oprogramowania IT obejmowało także: obsługę magazynu towarów sypkich znajdujących się w silosach, produkcję pasz i premiksów, wspieranie decyzji zakupowych, obsługę czytników kodów kreskowych w magazynie, integrację z systemem klasy MES, sterującym urządzeniami do produkcji pasz i premiksów, obszar finansowo-księgowy.
Zakup systemu to inwestycja, od której należy oczekiwać zwrotu. Jesteśmy w stanie precyzyjnie określić czas zwrotu z inwestycji (ROI), a także wskazać, jakiego rzędu korzyści i oszczędności przedsiębiorstwo może wygenerować. Specyfika metodyki, a także doświadczenie naszej firmy pozwalają prognozować, że zwrot z inwestycji nie powinien przekraczać 24 miesięcy. Co więcej, Graphcom w ramach gwarancji czasu zwrotu z inwestycji jest gotowy zaryzykować znaczną część swojego wynagrodzenia – mówi Tomasz Krause, prezes zarządu Graphcom Sp. z o.o.
Źródło: www.comarch.pl Wytwórni Pasz LIRA jest polską, rodzinną firmą założoną w 1996 roku. Posiada dwa zakłady produkcyjne. Zakład w Kwidzyniu, wytwarzający produkty dla bydła, należy do jednego z najnowocześniejszych w branży paszowej zakładów w Polsce. Produkcja firmy obejmuje mieszanki paszowe pełnoporcjowe, superkoncentraty, premisky mineralne i preparaty mlekozastępcze dla trzody chlewnej, drobiu, bydła i innych gatunków zwierząt.

Źródło: COMARCH

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top