loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Znana w branży gier i rekreacji firma Sun International z RPA wybiera IFS Applications 8

IFS - ERP IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Sun International — właściciel jednej z czołowych afrykańskich marek w branży gier i rekreacji, rozwijający sieć kasyn, hoteli i ośrodków wypoczynkowych w RPA oraz innych częściach Afryki i w Ameryce Łacińskiej — postanowiła wdrożyć IFS Applications 8™ jako centralny system do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP). 
 
 
Z rozwiązania będzie korzystać ponad 10 000 pracowników Sun International w 22 lokalizacjach. Oprogramowanie ma wspomóc realizację najważniejszych procesów biznesowych w takich dziedzinach, jak finanse, kadry, płace, łańcuch dostaw, zarządzanie infrastrukturą i projektami. Umowa dotyczy licencji i usług wdrożeniowych o wartości około 5,5 miliona USD.
 
Firma Sun International prowadzi 29 kasyn, ośrodków wypoczynkowych oraz luksusowych hoteli w ośmiu krajach na całym świecie, co zapewnia jej czołową pozycję na liście światowej klasy marek w branży hotelarskiej i rozrywkowej. Z usług firmy Sun International korzysta codziennie ponad 50 000 gości z co najmniej 50 krajów. Aby usprawnić zarządzanie tak zróżnicowanymi i rozproszonymi geograficznie działaniami, kierownictwo firmy Sun International zadecydowało o zastąpieniu licznych i zainstalowanych w wielu lokalizacjach systemów informatycznych scentralizowanym, pojedynczym, w pełni zintegrowanym rozwiązaniem klasy ERP.

Po starannej ocenie oferty rynkowej, w oparciu między innymi o wizyty referencyjne i szczegółową weryfikację dedykowanych prezentacji systemu, wybór padł na IFS Applications 8. System pokonał konkurencyjne rozwiązania ERP, m.in. produkty firm SAP, Microsoft i Oracle. Rozwiązanie firmy IFS zostanie wdrożone w co najmniej 22 lokalizacjach w 8 krajach (tj. RPA, Namibii, Zambii, Botswanie, Lesotho, Suazi, Nigerii oraz Chile). System obejmie w pełni zlokalizowane moduły zarządzania kadrami, płacami, finansami, łańcuchem dostaw, infrastrukturą oraz projektami, a także zaawansowane mechanizmy z dziedziny analityki biznesowej i sprawozdawczości.
Wdrożenie systemu ERP to inicjatywa o charakterze strategicznym, której celem jest umożliwienie zarządzania kosztami biznesowymi poprzez automatyzację procesów biznesowych i konsolidację 15 niezależnych systemów w jedno centralne rozwiązanie IFS — powiedział Thabo Ndlela, CIO w Sun International. Wybraliśmy system IFS Applications 8, ponieważ w największym stopniu spełnia wymagania biznesowe firmy Sun International. Rozwiązanie opiera się na konfigurowalnej architekturze zorientowanej na usługi i pozwoli nam zminimalizować koszty utrzymania zaplecza informatycznego firmy w dłuższym horyzoncie.
Z przyjemnością informujemy o pozyskaniu tak znakomitego klienta, reprezentującego czołową afrykańską markę” — skomentował Ian Fleming, dyrektor zarządzający IFS Middle East, Africa and South Asia. Zlokalizowany, elastyczny system, wdrażany we wszystkich lokalizacjach firmy przez globalną organizację — to wyróżnia ofertę IFS na tle konkurencji i umożliwi firmie Sun International podniesienie efektywności pracowników oraz zwiększenie kontroli biznesowej, a przy tym pozwoli uporządkować swoją infrastrukturę IT. Możliwość współpracy z firmą Sun International w celu skonsolidowania i usprawnienia jej działalności niezmiernie nas cieszy.
Wdrożenie systemu ERP w firmie Sun International zostanie przeprowadzone wspólnie z firmą Accenture, globalnym integratorem systemów, a zakończenie projektu planowane jest na 2015 rok.

Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top