loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Silspek Rubber kontroluje produkcję i zarządza magazynem w oparciu o pakiet ERP firmy Microsoft

Jakiś czas temu firma zdecydowała się na wdrożenie systemu klasy ERP Microsoft Dynamics NAV. Rozwiązanie miało za zadanie usprawnić kluczowe obszary działania przedsiębiorstwa – m.in. produkcję, sprzedaż i zarządzanie relacjami z klientami. Jednak dalszy dynamiczny rozwój firmy i – co za tym idzie – zwiększona produkcja sprawiły, że organizacja podjęła decyzję o modernizacji dotychczas wykorzystywanej infrastruktury informatycznej.


 
W rezultacie Silspek Rubber zdecydował się na wdrożenie Systemu Kontroli Produkcji w oparciu o Microsoft Dynamics NAV oraz rozbudowę modułu zarządzania magazynem WMS. Implementację rozwiązań powierzono certyfikowanemu partnerowi Microsoft – firmie NAV24, specjalizującej się we wdrożeniach oprogramowania klasy ERP, CRM i Business Intelligence.

Silspek postawił kilka kluczowych wymagań względem Systemu Kontroli Produkcji. Rozwiązanie miało posiadać maksymalnie prosty interfejs, gromadzić informacje o procesie produkcji, rejestrować zużycie surowców w czasie rzeczywistym, redukować błędy użytkowników i czas obsługi operatora oraz umożliwić raportowanie. Firma NAV24 przeprowadziła szczegółową analizę i przygotowała projekt rozwiązania, a następnie precyzyjnie zaprojektowała wszystkie procesy, które docelowo miał realizować system. Dzięki takiemu podejściu do projektu System Kontroli Produkcji został uruchomiony w założonym terminie i w pełnym zakresie funkcjonalnym.

Firma NAV24 uruchomiła także rozbudowany moduł zarządzania magazynem WMS, co stanowiło kolejne rozszerzenie funkcjonalności systemu Microsoft Dynamics NAV. Bazując na standardowej funkcjonalności NAV, zbudowano dostosowane do indywidualnych wymagań Silspek Rubber kompletne rozwiązanie wspomagające zarządzanie przestrzenią magazynową. Obsługa systemu przez pracowników magazynu odbywa się za pomocą bezprzewodowych terminali mobilnych.

Wdrożone rozwiązania przyniosły firmie wiele wymiernych korzyści biznesowych. System Kontroli Produkcji umożliwił m.in.: alokowanie zadań na stanowiska robocze, wynikających ze zleceń produkcyjnych, obsługę ważenia surowców z przeliczaniem i kontrolą proporcjonalności składu mieszanki, odczyt wag z urządzeń w trybie online, kontrolowanie rzeczywistego czasu operacji poprzez wykorzystanie stoperów systemowych oraz identyfikatorów pracownika. Ponadto możliwa jest teraz obsługa systemu za pomocą ekranów dotykowych i skanerów kodów kreskowych, znakowanie produktów etykietami logistycznymi, raportowanie czasu pracy oraz wydajności według zadanych wymiarów, rejestrowanie operacji magazynowych i zużycia materiałów w powiązaniu ze zleceniami produkcyjnymi. Udało się także skrócić czas rejestrowania kluczowych danych o procesie produkcji w systemie.

Z kolei funkcjonalności systemu zarządzania magazynem WMS pozwalają Silspek Rubber m. in. na: przyjęcie i odłożenie zapasów do odpowiednich miejsc składowania, oznaczanie przyjmowanych surowców etykietami drukowanymi z urządzeń mobilnych, przesunięcia pomiędzy poszczególnymi strefami i pojemnikami w magazynie oraz rejestrowanie dokumentów magazynowych z uwzględnieniem śledzenia partii czy pobieranie zapasów z magazynu według kolejki FIFO. Możliwe jest teraz automatyczne generowanie zapotrzebowania dla magazynierów w zakresie braków surowców na produkcji, pobieranie zapasów do strefy wydań magazynowych, a także inwentaryzacja zapasów i obsługa wariantów zapasów.
Już kilka lat temu, po zakończeniu wdrożenia Microsoft Dynamics NAV wiedzieliśmy, że wybraliśmy odpowiedni system. Zapewnienie producenta o elastyczności narzędzia okazało się w stu procentach prawdziwe. Możliwości adaptacyjne czynią go rozwiązaniem „szytym na miarę”, które potrafi dostosować się do specyficznych wymogów działalności biznesowej. I tak właśnie się stało w naszym przypadku – dalszy rozwój firmy związany z nowymi potrzebami zaowocował wdrożeniem kolejnych aplikacji opartych na Dynamics NAV – mówi Piotr Wochnik, Prezes Zarządu, Silspek Rubber.
Wdrożone rozwiązania oparte na Microsoft Dynamics NAV pozwalają nam kontynuować dynamiczny rozwój związany ze zwiększaniem wielkości produkcji, a tym samym liczby klientów. Możemy teraz w pełni skupić się na prowadzonym biznesie, nie zaś na aspektach technicznych i operacyjnych – podsumowuje Piotr Wochnik, Prezes Zarządu, Silspek Rubber.
Źródło: MICROSOFT

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top