loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że firma Whitworths, jeden z głównych brytyjskich producentów żywności, wdroży system IFS Applications™ 8 w celu usprawnienia wydajności produkcyjnej, kontroli zapasów magazynowych oraz prognozowania w łańcuchu dostaw.

 REKLAMA 
 RISE WITH SAP 

Firma Whitworths, z siedzibą w brytyjskim Northamptonshire, jest producentem zdrowej żywności — przekąsek, spożywczych artykułów śniadaniowych oraz produktów do gotowania i pieczenia, takich jak suszone owoce i orzechy. Firma zaopatruje największe supermarkety w Wielkiej Brytanii oraz mniejsze sklepy. Surowce produkcyjne firmy pochodzą z wielu krajów i regionów obejmujących między innymi Chiny, Stany Zjednoczone, Europę Południową i Afrykę Północną. Wszyscy dostawcy firmy muszą spełniać najbardziej rygorystyczne kryteria jakościowe, a ich produkty są sprawdzane pod kątem wartości odżywczych, świeżości itp. Z tego powodu procesy zaopatrzenia i zarządzania dostawami są działaniami kompleksowymi, które muszą uwzględniać zmienność potrzeb klienta w celu zapewnienia najwyższej jakości produktów, ich odpowiedniej ilości, jak również terminowości dostaw.

Steve Griffiths, kierownik działu IT w firmie Whitworths: „Nasze wcześniejsze systemy IT oraz procesy opierały się na obsłudze arkuszy kalkulacyjnych, za pomocą których zarządzaliśmy naszymi zapasami, dystrybucją i finansami. Przez długi czas takie rozwiązanie dobrze się sprawdzało, jednak kolejny etap naszego rozwoju oraz wzrost popytu ze strony największych klientów uzmysłowiły nam potrzebę zwiększenia wydajności łańcucha dostaw i podniesienia poziomu obsługi klienta. W tym właśnie celu modernizujemy naszą 20-letnią infrastrukturę IT, wdrażając ujednoliconą strategię IT opartą na systemie IFS Applications 8”.
Firma Whitworths zdecydowała się na współpracę z firmą IFS w drodze przetargu, w którym firma IFS pokonała takich konkurentów, jak Microsoft i Epicor — mówi Griffiths. Nowy system firmy IFS zostanie wdrożony w całej firmie, służąc ponad 200 użytkownikom w ośmiu oddziałach.
Obieg informacji w naszej firmie wymaga obecnie wielu usprawnień — twierdzi Griffiths — Wiele działów nie ma wglądu w informacje dotyczące prowadzonych działań. System firmy IFS umożliwi naszym pracownikom uzyskiwanie informacji o powiązanych z nimi procesach, podniesie wydajność naszych fabryk i biur oraz zwiększy poziom zadowolenia klienta poprzez uproszczenie dostaw i procesu realizacji zamówień.
Firma IFS pomoże również firmie Whitworths w zwiększeniu ogólnej sprawności biznesowej dzięki wyposażeniu fabryk w narzędzia analityczne umożliwiające prognozowanie przyszłych potrzeb na przestrzeni kolejnych miesięcy, a nawet lat.

Paul Massey, dyrektor zarządzający w IFS Europe West, wyjaśnia:
System IFS Applications 8 otworzy przed firmą Whitworths nowe możliwości z zakresu planowania scenariuszy opartych na symulacjach potrzeb klientów i modyfikacji stanów magazynowych. W ten sposób firma będzie mogła ocenić potencjalny wpływ takich zmian i podjąć odpowiednie działania w celu zapewnienia najwyższej wydajności realizacji zamówień.
Dzięki systemowi IFS Applications 8 firma Whitworths będzie dodatkowo mogła porównywać wydajność pracowników różnych linii produkcyjnych w celu określenia wyraźnych wskaźników z zakresu wydajności i opłacalności. Co więcej, użycie zorientowanych na projekty możliwości systemu IFS Applications 8 zwiększy kontrolę i przejrzystość procesów w obszarze opracowywania nowych produktów (New Product Development, NPD), zmniejszając czas wprowadzania nowych produktów na rynek.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top