loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Invado Sp. z o.o. to polski producent drzwi, należący do szwajcarskiego koncernu Looser Holding. W związku z dynamicznym rozwojem firma optymalizuje procesy produkcyjne, bazując na usługach i produktach Comarch ERP XL.


 
Dzięki zmianom organizacyjnym, jakie zastosowaliśmy po wdrożeniu systemu Comarch ERP XL, znacznie zoptymalizowaliśmy i przyśpieszyliśmy proces produkcyjny - mówi Andrzej Majchrzak, prezes firmy Invado. - Wykorzystujemy go także do innych obszarów działalności firmy, m.in. sprzedaży, księgowości, zamówień, rozliczania środków trwałych, kadr i płac oraz zarządzania relacjami z klientami – dodaje. To wszystko sprawia, że korzyści ze stosowania systemu Comarch ERP XL są bardzo wymierne w aspekcie logistycznym, handlowym, ale też, co ma ogromne znaczenie, wizerunkowym, i w mierzalny sposób przekładają się na relacje z klientami.
Na każdym etapie

Comarch ERP XL jest obecny w każdym obszarze działalności Invado. Jego obecność widoczna jest już w momencie składania zamówienia przez klienta. Decydując się na konkretny model drzwi, klient dostaje gwarancję, że otrzyma go w ciągu zaledwie 10 dni. Dzięki dodatkowej funkcjonalności w platformie B2B – Comarch ERP Kontrahenta, którą jest konfigurator produktu, klienci mają bezpośredni wpływ na zgodność produktu z ich indywidualnymi oczekiwaniami. Przy tworzeniu gotowego produktu korzystają z kilku milionów możliwych kombinacji.

Wszystko pod kontrolą

W procesie produkcji Invado wykorzystuje kody kreskowe. Umożliwia to pełną identyfikację wyrobu, który ma powstać oraz pozwala na szybką weryfikację klienta, dla którego jest tworzony. Zastosowanie kodów kreskowych zautomatyzowało produkcję i skróciło czas pracy na poszczególnych stanowiskach aż o 20 procent. Najpierw na daną maszynę przesyłane są pliki CSV. Następnie pracownik każdego ze stanowisk z linii produkcyjnej sczytuje kod kreskowy, jaki znajduje się na surowcu, a informacje w nim umieszczone zostają przesyłane do kolejnych maszyn. Na podstawie tego kodu dana maszyna rozpoznaje element i wykonuje zadaną operację. Rola Comarch ERP XL jest nieoceniona w realizacji tego procesu. Na ekranie dotykowym, który znajduje się przy każdym stanowisku, pracownik po sczytaniu kodu kreskowego umieszczonego na półprodukcie, z systemu Comarch ERP XL otrzymuje zdjęcie gotowego wyrobu, który ma wykonać. Widzi także jego parametry oraz czas przewidziany na wykonanie swojej pracy.

Kod = oszczędność

Firma wykorzystuje kody kreskowe również w procesach kontroli jakości wyrobu oraz jego pakowania. Z ich pomocą weryfikowana jest jakość wykonania oraz zgodność wyrobu z zamówieniem. Następnie produkt jest pakowany i znakowany etykietą z kodem kreskowym pozwalającym na jego identyfikację za pomocą kolektora. Dane z kolektora są synchronizowane z systemem Comarch ERP XL, co pozwala na wygenerowanie odpowiednich dokumentów magazynowych. Zarządzanie towarem w magazynie, jak i inwentaryzacja, odbywają się w oparciu o skompletowane wcześniej palety. To sprawia, że czas przeprowadzenia inwentaryzacji skrócono z dwóch tygodni do jednego dnia. Oznacza to oszczędność kilkuset tysięcy złotych w skali roku.

Współpraca wchodzi w etap 2.0

Invado, w zakresie optymalizacji zarządzania przedsiębiorstwem, współpracuje z Comarch już ponad 14 lat. Spółka ceni sobie przede wszystkim innowacyjność i nowoczesność oferowanego przez Comarch oprogramowania.
Zarządzanie tak rozwiniętym przedsiębiorstwem to ogromne wyzwanie. Aby mu sprostać i zapewnić wysokiej klasy produkty oraz terminowość dostaw, potrzebujemy nowoczesnych rozwiązań informatycznych 2.0, zwłaszcza w obszarze produkcji i logistyki – podkreśla prezes Invado Andrzej Majchrzak.
Źródło: Comarch

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top