loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
20 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 51 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, informuje, że Portsmouth Water — przedsiębiorstwo wodociągowe dla miejscowości Portsmouth i okolic — wdraża system IFS Applications™ 8 jako nowe rozwiązanie ERP. Inicjatywa ma na celu uzyskanie lepszego wglądu w zasoby firmy, wsparcie pracowników w terenie oraz zapewnienie jeszcze wyższego standardu obsługi klienta.

 REKLAMA 
 RISE WITH SAP 

Firma Portsmouth Water powstała w roku 1857. Przedsiębiorstwo zajmuje się dostarczaniem wody na liczącym 868 km² obszarze na terenie dystryktów South East Hampshire i West Sussex. Firma zapewnia wysokiej jakości wodę dla ponad 660 000 lokalnych mieszkańców, a także dostarcza ją do obiektów przemysłowych, wojskowych i komercyjnych. System IFS Applications 8 zastąpi szereg niezintegrowanych aplikacji zainstalowanych na serwerze firmy, którego koszty utrzymania oraz obsługa były dla firmy coraz bardziej uciążliwe.

Instytucja rządowa Ofwat zajmująca się gospodarką wodną zaostrzyła również wymogi związane z raportowaniem dotyczące działalności dostawców usług komunalnych. Z tego powodu firma Portsmouth Water również planowała wprowadzić bardziej rygorystyczne procedury w tej kwestii. Integracja różnych aspektów w ramach systemu IFS Applications zapewni lepszy wgląd w majątek firmy i ułatwi zarządzanie nim. Pozwoli również uzyskać większą spójność w procesach raportowania oraz usprawni przepływ informacji w przedsiębiorstwie.

Zakończenie wdrożenia systemu jest planowane na koniec 2015 roku. Obecnie system funkcjonuje w dziale zaopatrzenia firmy, gdzie jest wykorzystywany do zarządzania zleceniami dla pracowników mobilnych i majątkiem przedsiębiorstwa, w tym również zaopatrzeniem i zarządzaniem magazynami. Następna faza implementacji obejmuje dział dystrybucji i inwestycji i dotyczy zarządzania infrastrukturą obiektów liniowych, integracji z systemem informacji geograficznej (GIS), obsługi dodatkowych zleceń pracy mobilnej oraz wdrożenia rozwiązania do zarządzania projektami i kontraktami podzlecanymi.

Moduły ERP będą zintegrowane z rozwiązaniami mobilnymi firmy IFS, dzięki czemu 240 techników pracujących w terenie oraz podwykonawców będzie mogło zdalnie uzyskać dostęp do systemu. Firma IFS obecnie współpracuje z Portsmouth Water w celu wdrożenia technologii GIS. Dzięki niej pracownicy w terenie będą mogli sprawdzić lokalizację i stan majątku przedsiębiorstwa na mapach wyświetlanych na urządzeniach mobilnych.

Rod Porteous, Dyrektor ds. technicznych w Portsmouth Water, stwierdził:
Nowe rozwiązanie firmy IFS jest najbardziej wszechstronnym wśród znanych nam systemów ERP. Jego wdrożenie pozwoli nam zapewnić lepszą obsługę klientów oraz umocnić pozycję rynkową, biorąc pod uwagę coraz większą konkurencję i zaostrzające się wymogi Ofwat.
Nasza firma ma długą tradycję zapewniania usług najwyższej jakości. Jest dla nas bardzo ważne, aby proces implementacji systemu nie utrudniał codziennej pracy” — dodaje. „Firma IFS w bardzo zaangażowany sposób współpracowała z nami, dzięki czemu udało się uniknąć poważniejszych zakłóceń działalności. W obliczu wysokiej skuteczności prac wdrożeniowych zdecydowaliśmy się poszerzyć zakładany plan o dodatkowe fazy.
Paul Massey, dyrektor zarządzający w IFS Europe West skomentował:
Zauważamy, że dla firm z sektora użyteczności publicznej coraz ważniejsze są sposoby usprawnienia działalności w obliczu rosnących wymogów związanych z przepisami. W przypadku firmy Portsmouth Water położyliśmy duży nacisk na współpracę w procesie implementacji. W jej wyniku przedsiębiorstwo będzie mogło korzystać z wszechstronnego rozwiązania odpowiednio dostosowanego do branżowych potrzeb. Cieszymy się również na myśl o dalszej współpracy w trakcie kolejnej fazy wdrożenia.
Źródło: www.ifsworld.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top