loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Infor M3 wspiera procesy w Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej

W styczniu 2015 roku zakończyło się z sukcesem wdrożenie systemu Infor M3 w Monieckiej Spółdzielni Mleczarskiej. Projekt miał na celu usprawnienie zarządzania wszystkimi procesami biznesowymi spółdzielni. Dostawcą Infor M3 i stroną prowadzącą projekt wdrożeniowy jest firma Polish Consulting Company (PCC), będąca partnerem korporacji Infor - producenta M3. MSM jest jedną z najnowocześniejszych mleczarni w Polsce, intensywnie inwestującą w rozwój, między innymi w nowoczesne narzędzia technologiczne, takie jak na przykład system ERP.


 
Wdrożenie Infor M3 trwało zaledwie dziewięć miesięcy - od kwietnia 2015 roku do stycznia 2015 – i objęło zakresem wszystkie procesy biznesowe, począwszy od skupu mleka, poprzez zakup pozostałych materiałów produkcyjnych i nieprodukcyjnych, produkcję, zarządzanie jakością, magazynowanie i logistykę, sprzedaż, zarządzanie finansami i rachunkowością, po raportowanie i opracowywania statystyk. Prezes MSM , Stanisław Jamiołkowski, mówi:
System Infor M3 wspiera rozwój naszej firmy - ma szeroką funkcjonalność ‘rosnącą’ razem ze wzrostem firmy, a jednocześnie jest specjalistycznie dopasowany do branży mleczarskiej. Jesteśmy zadowoleni zarówno z samego systemu, jak i z firmy PCC, która przeprowadziła projekt wdrożeniowy na czas i w założonym budżecie.
Ze strony PCC projekt wdrożeniowy przebiegał zgodnie z założonym harmonogramem i w ramach ustalonego budżetu.
Współpraca z MSM, zarówno z kierownikami działów, jak i poszczególnymi użytkownikami, układała się bardzo dobrze. Zdajemy sobie sprawę, że wdrożenie systemu ERP to mała rewolucja w firmie – i trzeba przyznać, że MSM sprostało wszystkim związanym z nią wyzwaniom – powiedział Cezary Melcer, Prezes PCC.
Wybierając rozwiązanie bazujące na systemie Infor M3, MSM znalazła się w grupie wiodących na świecie producentów wyrobów mleczarskich używających tego systemu. Należą do nich m.in. irlandzka Irish Dairy, szwedzkie Arla i Skanmejerier, norweska Tine, szwajcarska LRG Groupe, amerykańska Clover Stornella, holenderskie Kono Kaasmaker i Beltinhoeve, nowozelandzka Synlait oraz wiele innych firm.

System Infor M3 jest rozwijany ściśle pod kątem wybranych mikrobranż i jest dedykowanym elementem pakietu narzędzi Infor dla sektora producentów żywności, a w szczególności dla przetwórców i producentów mleka. Ten pakiet narzędzi informatycznych to kombinacja wielu lat doświadczeń i technologii. Doświadczeń we współpracy ze światowymi liderami sektora spożywczego i technologii, która dba o wygodę i efektywność pracy użytkowników.

MSM w Mońkach należy do grona najnowocześniejszych i najprężniej rozwijających się zakładów mleczarskich w Polsce. Powstała 1 maja 1972 roku z połączenia Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Dolistowie i Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Krypnie. MSM specjalizuje się w produkcji serów dojrzewających typu holenderskiego i szwajcarskiego, masła extra i miksów tłuszczowych oraz wyrobów proszkowanych: serwatki w proszku i odtłuszczonego mleka w proszku.

Źródło: INFOR

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top