loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Rozwiązanie ERP w chmurze Microsoft dopasowane do potrzeb start-up’ów

IT.IntegroInwestycje w systemy wspomagające zarządzanie są dla większości małych i początkujących firm postrzegane jako zbyt duże wydatki, na które ich po prostu nie stać. Uważa się, że system ERP to niezwykle kosztowne rozwiązanie, nieosiągalne dla firm walczących o minimalizację wydatków. Jednakże, na polskim rynku pojawiły się rozwiązania, które są oparte o chmurę obliczeniową, dzięki czemu ich koszt jest znacznie niższy, a tym samym coraz wyraźniej zanika bariera wejścia.


 
Tego typu rozwiązaniem jest NAV365. Produkt wprowadzony przez kluczowego Partnera Microsoft Dynamics NAV – firmę IT.integro. NAV365 to połączenie światowej klasy systemu ERP – Microsoft Dynamics NAV z Office 365 oraz chmurą obliczeniową Microsoft Azure. To dzięki tej konfiguracji powstał niezwykle funkcjonalny i relatywnie niedrogi zestaw oprogramowania dla firm.

System ERP oparty o chmurę obliczeniową oferuje dokładnie te same korzyści, co oprogramowanie ulokowane na serwerach klienta, wzbogacone o wartości dodane, takie jak: przewidywalna miesięczna opłata, możliwość zdalnego dostępu oraz niższe koszty infrastruktury IT i oprogramowania. .

Niższe koszty wdrożenia systemu ERP

Koszt wdrożenia najczęściej stanowi istotną część zakupu oprogramowania, co skutkuje znaczącą inwestycją „na starcie”. Wysoki koszt związany jest z różnorodnością branż i rozwiązań, które są implementowane w firmie klienta. Aby zminimalizować koszty, firma IT.integro stworzyła autorską metodę wdrożeniową o nazwie NAV.express. Metoda opiera się na uznanej metodyce Microsoft Dynamics Sure Step, wykorzystując jej kluczowe elementy, takie jak szablony, gotowe narzędzia, procesy, czy zbiór dobrych praktyk. NAV.express znacznie ogranicza koszty przeprowadzenia wdrożenia, zachowując przy tym najwyższą jakość i skuteczność. NAV.express jest rozwiązaniem dla firm, które nie wymagają dedykowanych, specjalistycznych rozwiązań, a wystarczą im podstawowe, acz bogate funkcjonalności skierowane dla małych i średnich firm sektora handlu, bądź usług. NAV.express wdrażany jest w 4 krokach: diagnoza, projekt, uruchomienie, działanie. .

Koszty infrastruktury przeniesione na Dostawcę Przy chmurowej wersji systemu ERP, to dostawca instaluje oprogramowanie na swoich serwerach, a także bierze całkowitą odpowiedzialność za utrzymanie oraz bezpieczeństwo systemu. Klient nie musi się martwić o aktualizacje, czy o zabezpieczenie odpowiedniej powierzchni magazynowej dla serwerów. Konsekwencją przeniesienia infrastruktury do chmury jest ograniczenie kosztów utrzymania infrastruktury IT. .

Brak kosztów na utrzymanie działu IT

Kluczowym czynnikiem, który wpływa na wybór rozwiązania chmurowego jest możliwość ograniczenia kosztów związanych z utrzymaniem działu IT. Praktycznie za wszystkie zagadnienia związane z utrzymaniem systemu ERP w chmurze odpowiada dostawca. Jego odpowiedzialność wiąże się z utrzymaniem systemu, sprzętu komputerowego, wymaganiami serwera oraz zapewnieniem bezpieczeństwa. Wśród obowiązków dostawcy jest m.in. regularne wykonywanie kopii zapasowych (back-up). Klient nie musi zatrudniać specjalistów. Ma stały kontakt z zespołem IT, z firmy dostawcy. .

Przewidywane, miesięczne koszty

Największą różnicę między systemem ERP w modelu on-premises (serwer), a modelem chmurowym (NAV365) jest struktura kosztów. W modelu tradycyjnym, klient ponosi wysokie koszty wdrożenia oraz licencji na samym początku projektu. Przy modelu opartym na cloud computing, opłata rozłożona jest w wygodnym, miesięcznym abonamencie. Ta forma płatności jest wygodna i bezpieczna dla małych, początkujących firm.
System ERP ulokowany w chmurze jest w Polsce nadal nowością. Wraz z wprowadzeniem go na rodzimy rynek cieszy się rosnącym zainteresowaniem wśród klientów. NAV365 stał się szansą dla małych firm, umożliwiając im korzystanie z nowoczesnego, światowej klasy oprogramowania ERP, jakim jest Microsoft Dynamics NAV na wygodnych warunkach. Microsoft wraz z firmą IT.integro zniosły barierę wejścia dla młodych przedsiębiorców.” – mówi Daria Widerowska, Menadżer Marketingu IT.integro Sp. z o.o.
Mimo, że system ERP oparty o rozwiązania chmurowe jest ofertą bardzo atrakcyjną, wybór modelu wdrożeniowego powinien być poprzedzony konsultacjami ze specjalistą. Model chmurowy, jak NAV365, czy typ wdrożenia, jakim jest NAV.express nie mogą być stosowane we wszystkich przypadkach, gdyż duże i zaawansowane organizacje potrzebują znacznie bardziej rozbudowanych rozwiązań, niż małe przedsiębiorstwa, czy start-upy.

Źródło: www.it.integro.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top