loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
IFS: POLECAMY
POLECAMY
19 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 48 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 580 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!


partnerzy raportu erp 2018 3

1

 edycja RAPORTU CRM, przygotowywanego przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

partnerzy raportu crm 2019

Bo do tanga trzeba dwojga: CRM i ERP. Z tej integracji płyną same korzyści

DSR

ERP i CRM to dwa najpopularniejsze systemy informatyczne eksploatowane przez polskie firmy. Zdarza się, że przedsiębiorstwa korzystają z obu rozwiązań nie integrując ich ze sobą. Zdaniem ekspertów, takie podejście ograbia je z licznych korzyści. Na połączeniu oprogramowania najbardziej skorzystają producenci z sektora spożywczego. Braną ta charakteryzuje się niewielkimi marżami, więc zwiększanie udziału w rynku przez obniżanie cen nie wchodzi w grę. W takiej sytuacją firmy muszą włożyć sporo energii w utrzymanie intratnych relacji biznesowych, a fuzja systemów ERP i CRM może okazać się dla nich zbawienna.

CZYTAJ WIĘCEJ

Właściciel znanych i nowoczesnych klubów fitnes inwestuje w system ERP

Firma Gravitan Poland Sp. z o.o., która jest właścicielem znanych i nowoczesnych klubów fitness na terenie Warszawy i okolic oraz sieci restauracji i kawiarni – G-Concepts, zakończyła wdrożenie systemu ERP firmy Asseco. Celem implementacji było usprawnienie zarządzania w obszarze finansów i księgowości oraz środków trwałych w podziale na poszczególne lokalizacje, a także integracja z zewnętrznym oprogramowaniem branżowym użytkowanym przez Gravitan.
Zaimplementowane przez Asseco Business Solutions w Gravitan rozwiązanie Asseco Softlab ERP objęło takie moduły jak Finanse i Księgowość oraz Środki Trwałe.

System umożliwił nowemu klientowi pełną automatyzację procesów księgowych, pozwolił na prowadzenie pełnej księgowości oraz sprawną i szybką wymianę danych z bankami, urzędem skarbowym czy ZUS.
Poszukiwaliśmy dojrzałego i stabilnego rozwiązania ERP, które zaoferuje nam nie tylko bogaty zakres funkcjonalny w obszarze finansów i księgowości, ale także będzie na tyle elastyczne by umożliwić integrację z wieloma branżowymi rozwiązaniami zewnętrznymi od kliku dostawców. System Asseco Softlab ERP spełnił wszystkie te wymagania. Warto też podkreślić, że program udostępnia nam bardzo zaawansowane funkcje, które kompleksowo wspierają wybrane przez nas obszary biznesowe - mówi Łukasz Klimaszewski, Prezes Zarządu w Gravitan Poland Sp. z o.o.
Rozwiązanie ERP od Asseco Business Solutions umożliwiło również firmie Gravitan profesjonalne zarządzanie majątkiem poprzez automatyzację ewidencji zarówno środków trwałych, jak i wartości niematerialnych czy wyposażenia. Program został również zintegrowany z wieloma systemami zewnętrznymi użytkowanymi przez Gravitan, m.in. z aplikacją Perfect Gym oraz Amber dedykowanymi dla klubów fitness oraz restauracji.

Ponadto system Asseco Softlab ERP został wdrożony w firmie Gravitan w wersji tzw. webowej, czyli dostęp do niego odbywa się za pomocą aplikacji dostępowej WEB (poprzez przeglądarkę www). Dzięki temu pracownicy działu finansowego mogą korzystać z aplikacji niezależnie od swojego miejsca pobytu. Takie rozwiązanie gwarantuje użytkownikom nie tylko szerokorozumianą mobilność, ale zapewnia również wysoki stopień bezpieczeństwa pracy z oprogramowaniem.
Dużą zaletą systemu Asseco Softlab ERP jest też jego elastyczność oraz możliwość sprawnej rozbudowy w razie naszych rosnących potrzeb. Dzięki unikalnym narzędziom do zarządzania zmianą program można szybko i bezproblemowo dostosować do zmieniających się okoliczności czy zmian w przepisach. System posiada również nowoczesny interfejs, który bardzo poprawia jakość i ergonomię pracy – dodaje Joanna Dziurla, Główna Księgowa w Gravitan Poland Sp. z o.o.
Gravitan to marka kojarzona z bardzo nowoczesnymi klubami fitness zlokalizowanymi na terenie Warszawy i okolic. W ofercie firmy Gravitan Poland można znaleźć wszystkie elementy, jakie powinien posiadać klub sportowy klasy Premium, czyli m.in.: siłownię, strefę cardio, Multi Cross Zone, indoor cycling, jedyny w Warszawie Endless Pool – przeciwprąd, bieżnię antygrawitacyjną Alter G oraz strefę relaksu (sauna sucha, sauna parowa, jacuzzi, grota solna z tężnią, sauna INFRARED), a także strefę Beauty Clinic - oferta obejmuje zabiegi z zakresu profesjonalnej kosmetyki twarzy i ciała. Ponadto profesjonalni trenerzy Gravitan oferują klientom wysokiej jakości treningi personalne oraz zajęcia fitness. Dodatkowo w każdym z klubów znajduje się strefa Gravitan Academy - miejsce stworzone specjalnie dla najmłodszych, w którym mogą oni aktywnie spędzać wolny czas.

Źródło: Asseco Business Solutions

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top