loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Invento wybrało system ERP i CRM firmy Microsoft

Firma Invento Sp. z o. o., specjalizująca się w wytwarzaniu innowacyjnych opakowań oraz produkcji napojów, podjęła decyzję o implementacji kompleksowego systemu wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem. Obok rozwiązania klasy ERP zostanie wprowadzona aplikacja CRM do obsługi procesów sprzedaży.


 
System został oparty na rozwiązaniach MS Dynamics NAV oraz MS Dynamics CRM, które zapewniają sprawne zarządzanie kluczowymi procesami biznesowymi spółki w obszarze sprzedaży, produkcji, zakupów, magazynów i logistyki, finansów i księgowości oraz administracji. Wdrożenie oprogramowania Microsoft ma na celu zapewnienie dynamicznego rozwoju nowej fabryki Invento zlokalizowanej w Gardnie, w północno-zachodniej Polsce. Partnerem wdrożeniowym została firma JCommerce, od 2005 roku specjalizująca się w projektowaniu, doradztwie oraz wdrażaniu rozwiązań informatycznych, w tym aplikacji biznesowych takich jak systemy ERP, CRM i Business Intelligence.

Invento jest producentem innowacyjnego na skalę światową opakowania – transparentnej puszki PET. Kluczowym elementem wyróżniającym ofertę zakładu jest zapewnienie możliwości projektowania nowych, spersonalizowanych kształtów i pojemności według unikatowych wymagań klientów. W standardowej ofercie Invento znajdują się puszki o różnych kształtach pojemnościach oraz zróżnicowanej kolorystyce.
Podejmując decyzję o wyborze systemu wspierającego działalność zakładu produkcyjnego zwracaliśmy szczególną uwagę na łatwość integracji oraz elastyczność i możliwość dostosowania funkcjonalności do potrzeb firmy. Bardzo istotna była również stabilność systemu i integracja wszystkich najważniejszych obszarów działalności, począwszy od sprzedaży i produkcji, poprzez magazyny i logistykę, kończąc na finansach i księgowości” – mówi Łukasz Kręski, CEO Grupy Invento.
Według planów, projekt wdrożenia będzie trwał ok. 8-12 miesięcy. Jest ono prowadzone w oparciu o zwinne metodyki zarządzania i realizowane jest przyrostowo. Kolejne etapy implementacji definiowane są wspólnie z klientem i dostosowane do możliwości adaptacyjnych firmy.
Projekt ma doprowadzić do pełnej integracji systemu ERP i CRM oraz automatyzacji procesów produkcyjnych, dzięki integracji z systemem MES. Mając na uwadze dynamiczny rozwój zakładu, zależało nam na systemie, który zapewni podstawy do sprawnego zarządzania spółką w fazie wzrostu. Dzięki skalowalności systemu ERP jesteśmy pewni, że będzie on zapewniał kompleksowe wsparcie rozwoju naszej firmy – podsumowuje Łukasz Kręski.
Polski zakład Invento produkuje puszki typu PET opatentowane w blisko 100 krajach świata. Jego zdolności produkcyjne pozwalają na wytwarzanie ponad 160 mln sztuk puszek oraz rozlewanie 100 mln sztuk napojów w skali roku. W skład parku maszynowego wchodzą dwie wysokowydajne linie do produkcji puszek PET oraz dwie linie do produkcji napojów. Są one w pełni zautomatyzowane, a proces wytwórczy jest sterowany zaawansowanym systemem kontroli jakości.
Invento to dynamicznie rozwijająca się spółka, która stworzyła wydajne środowisko produkcyjne dla swoich innowacyjnych produktów. Decyzja firmy o wyborze narzędzi Microsoft oraz JCommerce jako partnera wdrożeniowego stanowi dla nas szczególne wyróżnienie. Rozwiązanie dedykowane, które tworzymy dla Invento, uwzględnia pełną integrację systemów MS Dynamics CRM i NAV oraz integrację systemu MS Dynamics NAV z interfejsami systemu automatyzacji procesów produkcji (MES) – mówi Andrzej Krawiec, ERP Project Manager JCommerce.
Wraz z implementacją systemu klasy ERP i CRM zostaną wprowadzone dodatkowe funkcjonalności zdefiniowane na etapie analizy przedwdrożeniowej. Kierownictwo firmy zdecydowało o wprowadzeniu rozwiązań pozwalających m.in. na kalkulację cen oraz ofertowanie. Dodatkowo projekt obejmie wykorzystanie modułu kontroli jakości, nowe funkcjonalności w obszarze magazynów oraz planowania i zarządzania produkcją.

Źródło: Microsoft

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top