loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Lider dystrybucji jakościowego sprzętu medycznego NOVAMED z Łodzi wybrał nowy system informatyczny do kompleksowej obsługi firmy. Firma podpisała umowę z Altab S.A. na wdrożenie programu SAP Business One.
Wielokrotnie wyróżniana firma Novamed (m.in. Diamenty Forbes`a, Gazele Biznesu, certyfikat WCA), będąca kompleksowym dystrybutorem jakościowego sprzętu medycznego OTC do aptek oraz do użytku domowego, zdecydowała o wdrożeniu systemu do zarządzania przedsiębiorstwem renomowanej marki SAP. Wdrożenie, powierzone do realizacji firmie Altab, obejmie swym zakresem zakup, sprzedaż, gospodarkę magazynową, MRP, księgowość i serwis.
Głównym celem nowej inwestycji jest poprawa przepływu danych i dokumentów pomiędzy hurtownią a spółkami powiązanymi - mówi Bolesław Samodulski, członek zarządu Novamedu. – Poprzez implementację nowego systemu ERP zamierzamy zwiększyć automatyzację procesów sprzedaży, logistyki, obsługi magazynów i działu finansowego, a także serwisu – dodaje. Istotnym elementem wdrożenia jest właściwe zaplanowanie realizacji, kontroli i stałego monitoringu łańcucha dostaw. Z jednej strony nowy system pozwoli na tworzenie zbiorczych planów związanych z zaopatrzeniem i automatyzacją zamówień zakupu przy pomocy kreatora MRP wbudowanego w system SAP, z drugiej – usprawni procesy sprzedażowo-logistyczne dzięki zaawansowanej obsłudze zleceń sprzedaży. Celem wdrożenia jest bowiem efektywna koordynacja dostaw (także od kontrahentów zagranicznych, w tym spoza UE) i wydań z uwzględnieniem priorytetowania zleceń, oraz poprawa przepływu danych między poszczególnymi magazynami.
Dzięki wykorzystaniu MRP (planowania zapotrzebowania materiałowego ang. Material Requirements Planning) powiązanego z prognozami sprzedaży, Novamed nie tylko zautomatyzuje proces zaopatrzenia i zwiększy dostępność asortymentu, ale również usprawni kontrolę nad realizacją budżetu, a tym samym poprawi nadzór nad płynnością finansową firmy.

SAP Business One w Novamedzie wspierać będzie także obsługę promocji, wykorzystując upusty okresowe i ilościowe, cenniki specjalne, grupy upustów, czy też drzewa sprzedaży. W ramach obsługi klienta planowana jest automatyzacja rejestracji i realizacji zleceń serwisowych. System SAP Business One wspiera obsługę reklamacji, oraz proces serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Projekt wdrożenia obejmuje także synchronizację z systemem eLeader, oraz integrację z Kamsoft (wdrożenie standardu KS-EWD) - systemem zbierającym zamówienia bezpośrednio z aptek i punktów aptecznych, stanowiących główną grupę odbiorców firmy. Ponadto zaplanowana jest także implementacja mechanizmów komunikacji z systemem e-commerce, pozwalająca na gromadzenie zamówień z wielu różnych serwisów WWW.
To nasze kolejne wdrożenie SAP Business One w branży medycznej. Program idealnie wpasowuje się w potrzeby tego specyficznego rynku, który z jednej strony ma takie same potrzeby jak inne hurtownie (w zakresie zakupu, czy sprzedaży), ale dodatkowo wymaga specyficznego podejścia do zarządzania magazynami czy procesami logistycznymi ze względu na liczne obostrzenia związane z dystrybucją i sprzedażą wyrobów medycznych – mówi Paweł Matejko, prezes zarządu Altab S.A., firmy wdrożeniowej.
Start produktywny SAP Business One w Novamed zaplanowano na listopad bieżącego roku.

Źródło: ALTAB

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top