loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Preem wybiera system ERP Infor M3

epcc logoInfor ogłosił, że Preem, największa rafineria w Szwecji, zainwestowała w system Infor M3, który pomoże jej w modernizacji firmy. Celem inwestycji jest też standaryzacja modelu informacji i procesów, harmonizacja finansów oraz usprawnienie komunikacji między dwoma centrami Preem - Dostaw i Rafinerii oraz Marketingu i Sprzedaży. Rozwiązanie Infor M3 będzie wdrożone w całej organizacji w Szwecji dla 600 użytkowników. Projekt jest częścią programu zarządzania zmianą w Preem - SVAR*.


 
Preem planuje wdrożyć pełny zestaw aplikacji Infor, łącznie z zarządzaniem łańcuchem dostaw, budżetowaniem, planowaniem i konsolidacją oraz zarządzaniem relacjami z klientem (CRM).
Mamy nadzieję na zredukowanie złożoności procesów dzięki wykorzystaniu rozwiązań Infor w maksymalnym stopniu," powiedziała Catarina Lotse, dyrektor programu w Preem. "Potrzebujemy równowagi i wydajności kosztów w obsłudze nowej legislacji, oraz wsparcia naszego strategicznego rozwoju w kierunku nowych rynków takich jak źródła energii odnawialnej.
Jako największa firma paliwowa w Szwecji, obsługująca prawie połowę rynku paliw, Preem jest też kluczowym graczem kierującym się w stronę źródeł energii odnawialnej. Sprzedaż benzyny, oleju napędowego i smaru na szwedzkim rynku odbywa się poprzez własne marketingowe kanały firmy oraz poprzez certyfikowanych resellerów i stacje benzynowe. Preem ma krajową sieć około 600 stacji benzynowych dla odbiorców indywidualnych i firmowych. Biorąc pod uwagę wielkość firmy oraz fakt, że sektor transportu odpowiada za 1/3 emisji wszystkich gazów cieplarnianych w Szwecji, Preem pracuje intensywnie nad redukcją emisji gazów i zminimalizowaniu ich wpływu na środowisko na wszystkich etapach. Tak więc, zrównoważenie dostaw i popytu w łańcuchu dostaw jest kluczowym wyzwaniem, z którym zmierzy się Infor M3 i aplikacje Infor Supplay Chain Planning.

Preem będzie korzystał także z Infor ION®, elastyczniej platformy middleware, dzięki której aplikacje mogą działać jako osobne źródła raportowania i analiz, bez konieczności manualnej konsolidacji informacji. ION zarządza również przepływami danych między wszystkimi aplikacjami oraz zapewnia ich połączenie z chmurą i z innymi zewnętrznymi urządzeniami i systemami.

Wdrożenie Infor M3 jako trzon rozwiązania biznesowego w Preem będzie prowadzone w ramach wspólnego programu Infor i Preem, w trzech dużych etapach.
Jesteśmy zaszczyceni, że Preem wybrał Infor na partnera tak ważnych transformacji biznesowych - powiedział Malte Ekedahl, dyrektor ds sprzedaży w Infor. Celem wyboru systemu było uproszczenie procesów, usprawnienie łańcucha dostaw i przygotowanie firmy do przyszłego strategicznego rozwoju na nowe rynki. Jesteśmy dumni, że to właśnie Infor M3 pomoże osiągnąć te cele. Preem jest jednym z naszych największych nowych klientów w ostatnich latach w regionie państw skandynawskich.
Źródło: www.i-pcc.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top