loading...
RAPORT ERP
RAPORT CRM
23 edycja RAPORTU ERP, przygotowywanego przez niezależnego konsultanta dr. inż. Ludwika Maciejca, obejmująca 57 rozwiązań ERP dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 565 funkcjonalności.

KLIKNIJ I POBIERZ

PARTNERZY RAPORTU ERP 2022

RAPORT CRM, przygotowywany przez redakcję portalu ERP-view.pl, obejmująca 18 systemów CRM dostępnych na polskim rynku, opisanych przez ponad 280 funkcjonalności, jest już dostępna!


KLIKNIJ I POBIERZ JUŻ DZIŚ!

Producent i sprzedawca mebli kuchennych z Walii — firma Sigma 3 — stawia na IFS Applications 9, którym zastąpi przestarzały pakiet oprogramowania ERP.

 
 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 


Firma IFS, globalny dostawca oprogramowania dla przedsiębiorstw, ogłosiła, że producent i sprzedawca mebli kuchennych Sigma 3 wdroży system IFS Applications™ 9 w celu usprawnienia planowania i wsparcia rozwoju firmy. Wdrożeniem zajmie się jeden z autoryzowanych partnerów firmy IFS specjalizujący się w integracji systemów — firma Cooper Software.

Działająca od 1975 roku firma Sigma 3 z siedzibą w Llantrisant w Południowej Walii jest wiodącym projektantem, producentem i sprzedawcą wysokiej jakości mebli kuchennych i sypialnianych. Firma posiada osiem sklepów oraz zewnętrzną sieć sprzedaży detalicznej. Przez ostatnie pięć lat firma Sigma 3 podwoiła swoje przychody i planuje rozwój oraz ekspansję na nowe rynki.

Przy ponad 20 000 wariantów konfiguracji samych szaf, infrastruktura IT firmy Sigma 3 musi spełnić wysoce skomplikowane wymagania z zakresu procesów produkcyjnych, związanych z zamówieniami oraz finansowych. Skomplikowana i rozproszona architektura IT, w połączeniu z dynamicznym wzrostem firmy, wymagała wdrożenia pojedynczego systemu wspierającego rozwój firmy na przestrzeni kolejnych dziesięciu lat. Dzięki systemowi IFS Applications 9 firma Sigma 3 zyska pakiet oprogramowania korporacyjnego o wysokim stopniu skalowalności i konfigurowalności, który pozwoli jej w odpowiedni sposób obsługiwać obecne oraz przyszłe procesy produkcyjne i montażowe.

Jako partnera wdrożeniowego firma Sigma 3 wybrała firmę Cooper Software, a samo wdrożenie rozpoczęło się w marcu 2017. Firma Cooper Software oddeleguje na potrzeby projektu zespół ds. zarządzania projektami i będzie prowadzić wsparcie funkcyjne oraz techniczne w celu wspomożenia działań związanych z wdrożeniem i konfiguracją systemu IFS Applications 9. Ponadto firma Cooper Software zapewni firmie Sigma 3 dostęp do dedykowanego biura obsługi technicznej, zapewniając jej dodatkowy poziom wsparcia w trakcie samego wdrożenia, jak i po jego zakończeniu.
Wcześniej nasza firma korzystała z kilku systemów, w tym z stworzonego na zamówienie systemu obsługującego procesy produkcyjne i związane z zamówieniami, oraz z osobnego pakietu oprogramowania finansowego. Systemy te dobrze nam służyły, ale w związku z rozwojem firmy przestały już nam wystarczać — powiedział Chris Toozer, dyrektor finansowy w firmie Sigma 3. W toku naszych poszukiwań sposobu podwyższenia wydajności za pomocą pojedynczego systemu, firmy IFS oraz Cooper Software pokazały nam, że system IFS Applications 9 doskonale nadaje się do zarządzania naszymi złożonymi procesami produkcyjnymi i montażowymi. Wdrożenie systemu to szansa na usprawnienie organizacji całego przedsiębiorstwa, do której podchodzimy z pełnym zaangażowaniem. Oczekujemy rozpoczęcia ścisłej współpracy z firmami IFS i Cooper Software nad projektem wdrożeniowym.
Frank Cooper, dyrektor zarządzający w firmie Cooper Software, powiedział:
Gdy tylko dowiedzieliśmy się o działalności firmy Sigma 3, wiedzieliśmy, że system IFS to rozwiązanie dla niej — szczególnie w połączeniu z naszym zrozumieniem złożonej natury branży produkcyjnej. System IFS Applications 9 posiada elastyczną, otwartą architekturę, która umożliwia użytkownikom konfigurację rozwiązania i przystosowanie do potrzeb firmy”. Dzięki niej firma Sigma 3 jest w stanie wykorzystać nasze rozwiązanie w sposób zgodny z jej potrzebami biznesowymi w celu wyjścia naprzeciw indywidualnym wyzwaniom branżowym. Zrealizowaliśmy z powodzeniem wiele projektów wdrożeniowych — tylko w zeszłym roku przeprowadziliśmy 15 wdrożeń — dzięki czemu posiadamy wiedzę i doświadczenie wymagane, by w pełni rozumieć co jest potrzebne, by dostarczyć niezawodne rozwiązanie w założonych ramach czasowych i zgodnie z przyjętym budżetem. Dotychczasowa współpraca z firmą Sigma 3 układa się świetnie i już nie możemy się doczekać rozpoczęcia projektu.
Antony Bourne, wiceprezes IFS ds. globalnych rozwiązań dla przemysłu dodał:
Firma IFS jest bardzo aktywna w sektorze produkcji i bardzo się cieszymy, że firma Sigma 3 chce zastąpić swój obecny pakiet oprogramowania systemem IFS Applications 9. Firma Sigma 3 w pełni wykorzysta potencjał modułów zawartych w pakiecie oprogramowania IFS, w tym modułów obsługujących produkcję, płace, finanse oraz CRM. System IFS Applications 9 zapewni firmie Sigma 3 lepszy wgląd w działalność i wyniki finansowe, a także pomoże zwiększyć produktywność ze względu na wydajniejszą pracę przy wykorzystaniu jednego zintegrowanego systemu.
Źródło: IFS

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top