F5 Networks wprowadza nowe rozwiązania by zwiększyć gotowość dostawców usług na Internet of Things i standard 5G

Firma F5 Networks wprowadza nowy zestaw rozwiązań, gotowy na wyzwania związane z rosnącym zainteresowaniem Internet of Things i 5G. Dzięki nim dostawcy będą mogli lepiej optymalizować sieć, a także poprawić jej bezpieczeństwo i możliwości monetyzacji.

 REKLAMA 
 ERP-VIEW.PL- STREAMSOFT 
 
Nasze rozwiązania przeznaczone dla dostawców usług zostały zaprojektowane z uwzględnieniem nadchodzących trendów, czyli konsolidacji i optymalizacji funkcji sieciowych z myślą o erze 5G i IoT oraz zmniejszeniu TCO. Chcemy również wspierać pełne, wielowarstwowe bezpieczeństwo urządzeń, sieci i aplikacji - powiedział Mallik Tatipamula, VP of Service Provider and IoT Solutions, z F5 Networks.
Kluczowa jest możliwość wprowadzania przez dostawców innowacyjnych usług oraz modeli biznesowych, które wpłyną na wyższą retencję klientów oraz zwiększenie udziału w rynku.
Wśród zmian znajdują się:

Zrozumienie potencjału NFV

Aby pomóc dostawcom usług w wykorzystaniu nadchodzących zmian w zakresie 5G, IoT i chmury, F5 wprowadza wydajne rozwiązanie NFV 40G Virtual Edition, które zwiększa ich możliwości w zakresie skalowalności sieci, w jeszcze bardziej elastycznym środowisku.

Zielone światło dla IoT

F5 wprowadza wsparcie protokołów IoT, takich jak Message Queuing Telemetry Transport (MQTT). Dzięki temu dostawcy usług mogą optymalizować i zabezpieczyć sieć na wypadek gwałtownego wzrostu ruchu z IoT. To pierwsza usługa, która pozwala na inteligentne sterowanie ruchem IoT oraz umożliwia wprowadzanie specjalnych zasad działania z nim związanych. Uzupełnieniem tego wsparcia są rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa IoT, dostępu i uwierzytelniania.

Usprawnienia SGi-LAN

F5 Networks wzmacnia swoją pozycję lidera usług sieciowych Gi-LAN, warstw 4-7. Nowa wersja F5® BIG-IP® Policy Enforcement Manager™ (PEM) oferuje elastyczne opcje licencji i pozwala na większą kontrolę, umożliwiając operatorom zmianę formy współpracy. Dodatkowo optymalizacja TCP została wzbogacona o rozwiązania automatycznego dostrajania w zależności od warunków panujących w sieci oraz schematów typowego zachowania użytkowników, co wpłynie na rozszerzenie możliwości działania operatorów. Te rozwiązania uzupełniają już istniejące usługi przeznaczone dla sieci Gi-LAN (w tym m.in. firewalle sieciowe i serwery DNS).

Krok milowy w firewallach sieciowych dla operatorów

Główne zmiany w firewallu sieciowym przeznaczonym dla operatorów to:
  • Dodanie opcji uwzględniania polityk dotyczących abonentów dla F5® BIG-IP® Advanced Firewall Manager™ (AFM),
  • Usprawnione możliwości odparcia ataków DDoS,
  • Integracja logowania z SevOne,

Razem stanowi to jedyną w pełni cyfrową platformę umożliwiającą monitorowanie rynku w poszukiwaniu wniosków, które można przekuć w działania. Co więcej, integracja firewalla przeznaczonego dla operatorów z NAT umożliwia proste przejście na standard IPv6.

F5 ogłasza te zmiany zaraz po tym jak IDC zapowiedziało, że rynek IoT wzrośnie do 1,29 biliona dolarów z wskaźnikiem CAGR wynoszącym 15,6% do roku 20201, czyli roku, w którym według Frost i Sullivan każdy człowiek będzie miał ponad 5 połączonych urządzeń2.

Temat IoT jest również poruszany na wielu spotkaniach. Ostatni raport na temat Internet of Things pokazał, że 65% z tysiąca przebadanych osób zarządzających stwierdziło, że organizacje korzystające z IoT będą miały znaczną przewagę na rynku.

Natomiast zgodnie z ostatnim raportem Ericsson Mobility Report, do 2022 roku na świecie powstanie 550 milionów połączeń z siecią 5G. Dodatkowo połączonych ze sobą będzie 29 miliardów urządzeń, z czego 18 miliardów połączonych za pomocą IoT1.

Źródło: www.f5.com

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top