Cała firma w jednym palcu

ENOVA 365 SYSTEMRynek wymaga od przedsiębiorstw coraz większej mobilności, elastyczności i dostępności w każdym miejscu i czasie. Wiele przedsiębiorstw wykorzystuje już tablet i smartfon w swojej praktyce biznesowej. Prawdziwą rewolucje przynosi jednak połączenie przenośnych urządzeń z chmurą i odpowiednim oprogramowaniem.


 
Dostęp do wszystkich danych przedsiębiorstwa staje się nie tylko możliwy ale również niezwykle intuicyjny. Dotykając ekranu możemy wysłać fakturę, przyjąć nowe zlecenie czy też zaakceptować urlop pracownika, będąc w delegacji. Dostęp do wszystkich danych przedsiębiorstwa ze swojego tableta czy smartfona, z dowolnego miejsca i o każdej porze, wprowadza możliwość świadczenia nowych usług dla firm.

Każdego dnia coraz chętniej korzystamy z urządzeń mobilnych. Według prognoz PwC, w 2018 r. liczba smartfonów na polskim rynku ma sięgnąć 44 mln, a liczba tabletów prognozowana jest na poziomie 12 mln sztuk. Urządzenia te stają się swoistymi asystentami życia codziennego. Dzięki tysiącom aplikacji możemy m.in. zrobić elektroniczną listę zakupów, sprawdzić dogodne połączenie autobusowe lub wysłać przelew bankowy. Rewolucja w IT spowodowała, iż każda informacja dostępna jest online, a urządzenia mobilne pozwalają pozostawać w ciągłym kontakcie. Jednocześnie chmura wspiera nasze małe urządzenia wielką mocą obliczeniową.

Mobilna firma

Na rynku polskim dostępne są już rozwiązania biznesowe na urządzenia mobilne, które wspierają wszystkie procesy w przedsiębiorstwie. Oprogramowanie klasy ERP jeszcze kilka lat temu kojarzone było głównie z księgowymi, kadrowymi i ewentualnie handlowcami. Dziś możliwe jest rozszerzenie aplikacji na wszystkich pracowników i kontrahentów, dzięki modułom do samoobsługi przedsiębiorstwa (np. enova365 - Pulpit Pracownika i Kierownika, Pulpit Kontrahenta czy Klienta Biura Rachunkowego). Aplikacje te uwalniają olbrzymie możliwości automatyzacji procesów biznesowych, usprawniają komunikację, niwelują kolejki do poszczególnych działów w firmie oraz znacznie zwiększają komfort i oszczędzają czas. Nowym kierunkiem oprogramowania dla firm jest wprowadzenie ERP na urządzenia dotykowe.

Przykładem efektywnego wykorzystania mobilnego ERP jest działalność Art Consulting, firmy specjalizującej się w usługach konsultingowych o profilu finansowym, która od kilku lat pracuje na systemie enova365, krakowskiej firmy Soneta. To dobrze znane użytkownikom oprogramowanie, będące na rynku od 12 lat, które jako pierwsze w Polsce, zostało przystosowane do pracy na urządzeniach dotykowych (Windows 8 i Windows Phone). Dzięki temu użytkownik pracujący dotychczas na stacjonarnej wersji systemu, może rozwinąć swoją prace nie tylko o chmurę, ale także o urządzenia dotykowe, takie jak tablet czy telefon komórkowy. W kierunku tym poszła firma Art Consulting.

enova365 wspiera najważniejsze obszary działania tego przedsiębiorstwa tj. księgowość, kadry płace, CRM, handel, workflow oraz automatyzuje wiele innych procesów. Obecnie wykonywanie poszczególnych czynności w firmie jest jeszcze bardziej intuicyjne dzięki dostosowaniu systemu do ekranów dotykowych, a dzięki chmurze dostęp do danych jest nieograniczony.
Korzystam z interfejsu dotykowego enova365, aby zwiększyć komfort pracy swojej i firm, dla których pracuję. Zmiana interfejsu nie wymagała żadnego wdrożenia, polegała tylko na zmianie sposobu dostępu. Nie musiałem uczyć się nowego programu, gdyż to ta sama enova365 na której pracujemy od lat. Będąc w biurze podpinam się do stacji dokującej i pracuję „tak jak wcześniej”, a jadąc do Klienta zabieram swój tablet i dalej mam dostęp do bazy – mówi Artur Łopatkiewicz, właściciel firmy Art Consulting i dodaje – w aspekcie pracy operacyjnej możliwość wprowadzania danych na bieżąco jest bezcenna. Wygodniej jest mi poprawiać dokumenty na miejscu pracując na tablecie i przeliczać ponownie deklaracje w ten sam sposób, niż dokonać tego po powrocie do biura. To ogromna oszczędność czasu. Jeśli Klient np. pilnie potrzebuje faktury, od razu mogę ją wystawić – nawet nie wysiadając z samochodu.
Nieprzeliczalnym walorem korzystania z nowoczesnych produktów jest aspekt wizerunkowy. Zdaniem Artura Łopatkiewicza, dostosowanie interfejsu systemu ERP do ekranu dotykowego daje możliwość zaprezentowania poszczególnych danych i procesów w atrakcyjny, przejrzysty sposób. Jak sam przyznaje jego kontrahenci bardzo często są zainteresowani z jakiego oprogramowania korzysta, które umożliwia mu tak szybko reagować na zamówienia i uzyskiwać dostęp do danych.

Udostępnienie całości systemu enova365 w chmurze Microsoft Azure oraz zaprojektowanie interfejsu na Windows 8, w tym na urządzenia dotykowe, takie jak tablet czy telefon komórkowy spotkało się z uznaniem Microsoft, który przyznał firmie Soneta tytuł Partnera Roku 2014 w kategorii Aplikacje.
Bardzo cieszymy się, że firma Soneta nie poprzestała w wersji kafelkowej dla Windows 8 swojego rozwiązania enova365, ale zaimplementowała wersję na telefony z systemem Windows Phone. Dziś poza tradycyjnym interfejsem okienkowym lub przeglądarkowym sterowanym myszką i standardową klawiaturą, użytkownik może używać enova365 poprzez dotyk zarówno w aplikacji na tabletach, jak i w aplikacji na smartfonach Windows Phone. To nowoczesny multiinterfejsowy system ERP, który na poziomie bazy danych i logiki biznesowej pozostaje taki sam. Liczymy na to, że w tym samym kierunku pójdą również inni producenci – podkreślił Piotr Chrobot, Dyrektor działu Small & Medium Business Solutions and Partners w polskim oddziale Microsoft.
Źródlo: www.enova.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Back to top