1.1K
Arkusze kalkulacyjne nie są systemem do zarządzania zasobami firmy. Pomagają w gromadzeniu danych i ich analizie, w prezentacji wyników firmy. Ale nie są w stanie zapewnić wsparcia zarządzania wszystkimi procesami w firmie.

Ważną kwestią jest bezpieczeństwo danych. Arkusze samodzielnie nie są w stanie uwzględnić licznych zmian w prawie.  Natomiast w systemie ERP można z łatwością i bardzo korzystnie dla efektów pracy korzystać z funkcjo arkuszy kalkulacyjnych.
 
Transkrypt:

Arkusze kalkulacyjne zdecydowanie nie są systemem zarządzania zasobami firmy. Gromadzenie danych pomocniczych? Tak. Analiza zgromadzonych danych? Tak, pewnością. Prezentacja wyników firmy? Oczywiście. Ale nie zarządza wszystkimi procesami w firmie. I już poza wszystkim innym zwracam uwagę na aspekt związany z bezpieczeństwem. Arkusze kalkulacyjne z pewnością nie uwzględniają same, wszystkich, tak licznych zmian w prawie. Ktoś musi je wprowadzić w postaci odpowiednich formuł.

Czy warto? Uwzględniając czasochłonność oraz ryzyko związane z błędami i karami za niezgodność działań z przepisami ja mówię zdecydowane "nie"! Natomiast - zdecydowane "tak" mówię wykorzystaniu arkuszy przez czy wręcz w systemie ERP. Dzisiaj zresztą trudno sobie w ogóle wyobrazić, by nie pracował z arkuszami.

  • Kategoria ERP

NAJNOWSZE VIDEO:

Back to top