666
Jeżeli rzeczywiście w wyniku wdrożenia systemu ERP jedynymi beneficjentami systemu jest kadra zarządzająca, to oznacza, że coś poszło źle.
Może się okazać, że nie zebrano wystarczającej ilości informacji na temat wymagań użytkowników lub niezbyt dokładnie przeszkolono wszystkich uczestników z obsługi systemu.
Optymalnie wdrożony system ERP powinien łączyć wszystkie działy w organizacji i służyć usprawnieniami wszystkim użytkownikom.
Korzyści z wdrożenia ERP powinna odczuć organizacja jako całość.
 
Transkrypt:

Jeśli faktycznie w wyniku wdrożenia systemu ERP w przedsiębiorstwie jedynymi beneficjentami jest kadra zarządzająca to oznacza to, że coś poszło nie tak.

To coś nie tak może oznaczać w takim samym stopniu to, że nie zebrano wszystkich wymagań i oczekiwań kluczowych użytkowników, jaki to, że za mało, jeśli w ogóle, przeszkolono użytkowników z obsługi systemu.

 Z założenia bowiem wdrożenie ERP łączy w procesie wszystkie działy funkcjonujące w ramach organizacji i służy usprawnieniu i automatyzacji procesów realizowanych przez wszystkich użytkowników. W efekcie ma to przynieść wymierne oszczędności czasowe, a przez to i finansowe. Jeśli więc przeciętny użytkownik systemu po wdrożeniu boryka się z większą, a nie mniejszą ilością błędów i na dodatek realizacja dotychczasowych zadań zajmuje mu więcej czasu, to na pewno nie możemy mówić o sukcesie wdrożenia. Oczywiście dobrze wdrożony system ERP powinien dostarczać kierownictwu istotnych informacji potrzebnych do podejmowania decyzji biznesowych. Natomiast korzyści płynące z pracy powinny dotyczyć całej firmy. I tu bardzo ważnym, a często pomijany w procesie wdrożenia etapem jest celebracja sukcesu.

To niezwykle ważny moment, w którym należy pokazać wszystkie te małe i duże usprawnienia i oszczędności, które zyskujemy po wdrożeniu ERP w całej firmie.

  • Kategoria ERP

NAJNOWSZE VIDEO:

Back to top