632
Czas procesu wdrożenia systemu ERP zależy od tego, jak sam to zaplanujesz. Może się okazać, że proces będzie trwał kilka lat, ale dzięki temu rozwiązanie ERP będzie rozwijało się wraz z firmą.
Dodatkowo, rozkładając proces wdrożenia na dłuższy okres, możesz też rozłożyć koszty tego procesu. Nie od razu musisz uruchamiać wszystkie elementy systemu.
Jeżeli jednak zależy Ci na czasie, to wdrożenie nowoczesnego systemu ERP, takiego jak Symfonia ERP może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy.

Transkrypt:

Powiem nieco przekornie. Jeśli tak zaplanujesz owszem wdrożenie może trwać kilka lat. I wbrew pozorom to nie jest złośliwe. Przecież możesz w ten sposób rozwijać rozwiązanie wraz z firmą, na dodatek rozkładając koszty wdrożenia w czasie na etapy, bo przecież nie od razu musimy uruchamiać wszystkie elementy zaplanowanego systemu.  

Natomiast jeśli czas i to jak szybko uruchomimy system ERP ma dla nas znaczenie priorytetowe, to wdrożenie rozwiązania może potrwać od kilku tygodni do kilku miesięcy. Bo dzisiaj nie piszemy już całego rozwiązania od zera, na zamówienie, lecz korzystamy z gotowego rozwiązania, sprawdzonego przez dziesiątki tysięcy firm. W procesie wdrożenia trzeba bardzo dobrze zidentyfikować specyfikę potrzeb firmy i użytkowników systemu, wyłapać różnice od standardu. To w połączeniu z wyborem doświadczonych specjalistów, doświadczonych w projektach, daje gwarancję, że szybkie jest naprawdę możliwe.

Bo według analityków Panorama Consulting głównymi przyczynami przesunięć w terminie produkcyjnego uruchomienia systemów klasy ERP okazują się być:

- błędne określenie pierwotnego zakresu projektu w 29%,

- organizacja zespołu wdrożeniowego i harmonogramu pracy w 17%,

- jakość dostępnych danych również w 17%.

Można wdrożyć system szybko warunek obie strony muszą być gotowe i chcieć to zrobić, dlatego właśnie tak ważnym jest przygotowanie i partnerstwo pomiędzy zleceniodawcą, a dostawcą systemu ERP.

  • Kategoria ERP

NAJNOWSZE VIDEO:

Back to top