419
Koszt zakupu i wdrożenia systemu ERP zależy od wielu czynników. Np. wielkości firmy, liczby pracowników, liczby przetwarzanych dokumentów czy liczby użytkowników systemu.

Dzisiaj system ERP nie musi już być kupowany jednorazowo, często z bardzo wysoką opłatą za licencję. System można zacząć używać w modelu subskrypcji, dzięki czemu mogą sobie na niego pozwolić nawet małe i średnie firmy.

Rozwiązanie takie jak Symfonia ERP można wdrażać w zależności od aktualnych potrzeba w różnych poziomach i zaawansowaniu. Samo wdrożenie można podzielić na etapy.


Transkrypt:

To, ile będzie kosztował system ERP zależy od wielu składowych i szeregu czynników. Dzisiaj system ERP nie musi być już kupowany jednorazowo z często bardzo wysoką opłatą za licencję. To odpowiedź na potrzeby małych i średnich firm. System można zacząć używać w modelu subskrypcji W ten sposób na ERP może sobie pozwolić nawet firma zatrudniająca kilku pracowników.
 
Poza tym rozwiązanie takie jak Symfonia można wdrażać, w zależności od aktualnych potrzeb, w różnych poziomach i zaawansowaniu, a sam wdrożenie może być realizowana etapami. Dzięki temu firma płaci tylko za te elementy, których w danym momencie rzeczywiście używa.
 
Aby uniknąć sytuacji przekroczenia założonego budżetu warto zastosować, moim zdaniem, dobrą metodę, że inwestycja w zakup i wdrożenie systemu ERP to od 1 do 3% rocznych przychodów brutto przedsiębiorstwa.
  • Kategoria ERP

NAJNOWSZE VIDEO:

Back to top